ISIDORUS filmy a muzika
Dnes je úterý, 20. února 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Film
Muzyka
Zpět Zpět
Don Bosco na DVD Tiskni
úterý, 8 července 2008, 18:50
Přidal: Jan Lipšanský (honajz)
Vedle oficiálních vydavatelů DVD existují i menší firmy, které vydávají DVD řekněme jako bokovku. Třeba firma Bosco Media Centrum, o.p.s se soustředí na křesťanské filmy na DVD, jakým je kupř. právě tento recenzovaný snímek.


V produkci italské televize RAI natočil tento dvoudílný film (každý díl má kolem 98 minut) režisér Lodovico Gasparini, a je nutné pochválit i scenáristy (jichž je hned šest!), kterým se povedlo z větší části vyvarovat dojemných scén, plochého jednostranného vidění, a dokonce se nebojí i kritiky církevních hodnostářů, bez níž by životopis Dona Bosca nebyl úplný.

Pro ty, co nejsou v křesťanství moc zběhlí (i tací mezi námi žijí ;-)), tak jde o katolického kněze, který se začal věnovat v italském Turíně 19. století opuštěným dětem a zakládal pro ně útulky, hřiště, snažil se jim najít různé aktivity jako třeba divadlo... Z čehož posléze vznikl řád salesiánů, jenž působí i v naší republice. Ve svém úsilí měl podporu hlavně své matky, nadřízeným pak sem tam musel skládat účty, když je třeba nespravedlivě obviněn.

Pro Salesiány Dona Bosca film na dvou discích vydala právě společnost FMA. Každý disk obsahuje jeden díl filmu, obraz je ve formátu letterbox, ale i tak docela slušné kvality (na letterbox), zvuk je v původním italském znění, tak v českém dabingu v DD 2.0. Český dabing je však nepřirozeně hlasitý, až přebuzený, navíc překrývá ruchy v pozadí. K dispozici jsou i české titulky.

Jediným bonusem, jenž je nečekaně na obou discích (škoda nevyužité plochy druhého disku, kde se mohl objevit jiný dokument), je sestřih z návštěvy Pascuala Cháveze, hlavního představeného salesiánů, v České republice (6:56). Zas na druhou stranu jde o dobře střižený a živý dokument, jakých na DVD coby bonus vidíme pomálu.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.02004098