ISIDORUS filmy a muzika
Dnes je pondělí, 17. června 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Film
Muzyka
Zpět Zpět
Česká premiéra filmu Bella Tiskni
pátek, 22 května 2009, 16:04
Přidal: (Admin)
V Ostravě se v neděli 24.5. uskuteční česká premiéra filmu Bella, který vypovídá o ochraně nenarozeného života. Snímek je postupně distribuován v dalších evropských zemích.

Bella
Bella
Představitel hlavní role, Eduardo Verastegui, je bývalým zpěvákem mexické chlapecké skupiny Kairo a hercem telenovel. Před svou konverzí vystupoval také v klipu Jennifer Lopez. Pr mnohé byl jako Brad Pitt Latinské Ameriky.

Nyní vydává svědectví o konverzi, je velkým aktivistou ochrany nenarozeného života, hovoří o hodnotách rodiny a o novém pohledu na přistěhovalce z Latinské Ameriky. Zaměřuje se na důležitost jakou hraje rodina a úzké rodinné vazby v těchto kulturách, na sociální problematiku přistěhovalců, zdůrazňuje důstojnost žen v porovnání s chápáním ženy jako objektu apod.

V rámci podpory křesťanských europoslanců během kampaně do Evropského parlametu spoluorganizuje prezentaci filmu Bella za účasti Eduarda Verasteguiho V ČR asociace Nové ženy pro Evropu (NWFE). V ČR je film prezentován pod záštitou europoslankyně Zuzany Roithové ve spolupráci s TV NOE, Sdružením Telepace a Centrem pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Na Slovensku je akce realizována pod záštitou europoslankyně Anny Záborské ve spolupráci s TV LUX.

Na Slovensku je snímek promítán od 22.5. do 24.5. V Ostravě bude prezentace 24.5. před Galavečerem díků TV NOE od 16.00 hodin v kině Vesmír, potom Eduardo Verastegui vystoupí i v rámci Galavečera. Herec navštíví i Čenstochovou v Polsku.Film Bella v Evropě

Film byl představen začátkem března v Evropském parlamentu (EP) během Evropského kongresu mladých pod záštitou španělského europoslance Jaime Majora Oreji. Bylo možné osobně se sejít s Eduardem Verasteguim a distributory filmu. V Evropě film zatím distribuovaný nebyl, mimo Španělska, kde byl promítán loni.

Promítání v EP mělo pozitivní ohlasy, a tak došlo k jeho distribuci v Evropě. Film získal šest filmových cen, mezi nejvýznamnější patří ocenění z Mezinárodního filmového festivalu v Torontu v roce 2006 "People's choice award".


Stránky filmu Bella zde.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.01951193