ISIDORUS kultura i media
Dzisiaj jest wtorek, 3. października 2023    
Św. Gerarda z Brogne, opata
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Wydarzenia kulturalne
Rozgłośnie radiowe
Telewizja
Internet
Powrót Powrót
Połączenie tradycji z nowoczesnością, czyli MMS-owy konkurs na zdjęcie bożonarodzeniowej szopki Drukuj
czwartek, 18 grudnia 2008, 10:33
Dodał: (Admin)
Ruszyła druga edycja konkursu bożonarodzeniowego portalu Opoka i operatora komórkowego Plus na najładniejsze zdjęcie szopki przesłane MMSem. Fotografie mogą prezentować dowolne szopki – dostrzeżone w kościele lub na ulicy czy rynku miasta, jak również wykonane własnoręcznie. Wystarczy przesłać MMS-em przynajmniej jedno zdjęcie. Do wygrania są cztery nagrody główne – multimedialne telefony Plusfon - lub jedna z ponad stu książek ufundowanych przez wydawnictwa katolickie. Dodatkowo wyróżnione MMS-y zostaną przekształcone w e-kartki dostępne na portalu Opoki, które już w przyszłym roku będziemy mogli wysyłać sobie wraz z życzeniami!Pragniemy podtrzymania tradycji kolejnych niedziel Adwentu, jaką było przygotowywanie szopek z małym Jezusem i ozdób choinkowych – mówi współtwórca portalu Opoka, ks. Józef Kloch – Wspólne przygotowania jednoczą rodzinę i pełnią rolę edukacyjną: rodzice mają okazję wytłumaczyć młodszym, kto przyszedł na świat w Boże Narodzenie, dlaczego przyszedł ubogi i kto go wówczas odwiedził.

Pomysł na szopkę pochodzi od św. Franciszka – wyjaśnia ks. Zbigniew Kapłański. – w XIII w. święty ten chciał na różne sposoby przybliżać prawdę o Bożej Miłości do serca każdego człowieka, a zwłaszcza najprostszego, najuboższego. Wpadł na pomysł, aby znane z Ewangelii opisy narodzenia Jezusa Chrystusa ukazać w obrazach. Taki był początek pierwszej scenki, którą później nazwano szopką. To jakby „prafotografia” albo „prafilm”. Oczywiście ten pomysł ewoluował: czasem były to statyczne figury, czasem rodzaj teatrzyku, gdzieniegdzie znane są też tzw. szopki ruchome, gdzie figury są poruszane mechanicznie. Obecnie w naszych domach kompozycja zwana szopką stoi zwykle obok choinki.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać MMS-a ze zdjęciem szopki na numer 605-763-827 (cena jak za zwykłego MMS-a w taryfie danego operatora). Zdjęcia na konkurs można zgłaszać do 6 stycznia 2009 r. Dokładny regulamin konkursu znajduje się na stronie http://bn.opoka.org.pl/konkurs

Zespół Opoki zaprasza także wszystkich internautów do odwiedzenia serwisu bożonarodzeniowego www.bn.opoka.org.pl. Można tu znaleźć obszerny zbiór tekstów - rozważań, homilii czy artykułów, które przybliżają rozmaite aspekty tego wyjątkowego czasu. To także popularne "rekolekcje on-line": codzienna porcja materiału do przemyślenia i "przemodlenia". Opracowane codziennie przez ks. Zbigniewa Kapłańskiego teksty mają krótką, dostosowaną dla potrzeb internautów formę. W serwisie nie zabrakło również całego arsenału e-Kartek świątecznych, które każdy może przesłać przez sieć swoim bliskim i przyjaciołom. Można także posłuchać nauczania papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI w audycjach Radia Watykańskiego. W serwisie znajduje się także odtwarzacz z biblioteką kolęd, które prosto ze strony można odtworzyć nawet podczas Wigilii. Wierzymy, że informacje opublikowane na naszych stronach mogą przyczynić się do głębszego i bardziej radosnego przeżycia tego wyjątkowego czasu, jakim jest Adwent i Boże Narodzenie - podkreśla Krzysztof Piądłowski.

Fundacja "Opoka"
kp,ps
Informacja nadesłana


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01775383