ISIDORUS kultura a média
Dnes je pátek, 19. dubna 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Kulturní události
Rozhlas
Televize
Internet
Zpět Zpět
Hradec Králové: Vystoupení Evy Henychové Tiskni
pátek, 11 dubna 2008, 2:51
Přidal: (Admin)
14.06.2008 od 15 hodin 30 v Novém Adalbertinum na Velkém náměstí v Hradci Králové bude recitál Evy Henrychové. Vstupné dobrovolné. Více na: <a href="http://www.diecezehk.cz/kalendar/r-kalendar.php?id_akce=2184">stránkach královéhradeckého biskupství</a>.

Eva Henrychová
Eva Henrychová
HK
Eva Henychová je nejen zpěvačkou, kytaristkou, skladatelkou i textařkou v jedné osobě, ale především charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

Narodila se ve Zlíně, od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Ve svých jedenácti letech zaujala v jedné z hlavních rolí v dětském seriálu My holky z městečka. Po maturitě na gymnáziu byla přijata na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudovala současně dva obory - kytaru a zpěv. Absolutoriem se započala její profesionální umělecká kariéra.

Vystupuje po celé republice, vyhledává zejména prostory menších klubů, čajoven, hradů, zámků, kostelů a kaplí, kde její něžná hudba s texty provokujícími k přemýšlení nejlépe vyzní. Uskutečnila také několik cest k českým krajanům do zahraničí - byla např. v Polsku, Chorvatsku, Rakousku, Belgii, Španělsku. Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru či koncertům pro odsouzené ve věznicích, kterých má za sebou několik desítek.

Na svém kontě má přes tisícovku vystoupení a tři alba. V roce 2004 napsal novinář Jiří Smutný Evinu biografii s názvem Síla lásky. V listopadu 2006 vysílala ČT1 dokument o životní cestě Evy Henychové s názvem Všechno je jinak. V roce 2007 s ní natočila Česká televize vzpomínkový pořad z cyklu Osudy hvězd a televize Noe odvysílala záznam jejího koncertu v Bratislavě.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.04228711