ISIDORUS zprávy
Dnes je sobota, 13. dubna 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Z domova
Ze světa
Z Vatikánu
Z episkopátu
Z diecéze
Z farnosti
Věda
Zpět Zpět
Praha: Dostavba Komunitního centra Matky Terezy se rychle chýlí ke konci Tiskni
pátek, 22 května 2009, 16:00
Přidal: (Admin)
V úterý 26. května 2009 oslaví Komunitní centrum Matky Terezy druhé výročí své existence. V současné době probíhá dostavba sníženého přízemí, která rychle postupuje kupředu. Provoz nové keramické a modelářské dílny, dvou učeben, ale i dalších prostor bude pravděpodobně zahájen s novým školním rokem.Po zkušenostech s ročním provozem Komunitního centra Matky Terezy na pražském Jižním Městě bylo rozhodnuto o dostavbě suterénu pro potřeby farnosti. Práce začaly 19. ledna 2009. V prostorách pod severní terasou centra, které byly ponechány nedokončené, vzniknou nové učebny pro výuku hry na hudební nástroje, klubovny, menší sál, keramická a modelářská dílna, kanceláře a technické prostory pro zázemí centra. Kanceláře určené pro Charitu uvolní místnosti v přízemí a ty budou moci být využity pro život farnosti.

Stavba postupuje rychleji, než se předpokládalo, a proto lze očekávat, že by vše mohlo být během léta připraveno k tomu, aby s novým školní rokem začaly nové prostory plně sloužit svému účelu. Je třeba dodat, že na financování dostavby, o které se stará Arcibiskupství pražské a které si vyžádá celkem kolem 10 miliónů Kč, se podílejí také mnozí sponzoři.

Komunitní centrum Matky Terezy bylo koncipováno jako „místo setkávání otevřené všem lidem v okolí bez ohledu na věk, postavení nebo názorovou či rasovou příslušnost“, jako „místo, kde bude příjemné pobývat“. Po dvou letech fungování se zdá, že toto své předsevzetí naplňuje. Lze říci, že církev zde aktivně pomáhá projasňovat šeď největšího pražského sídliště, které do nedávné doby sloužilo pouze jako „noclehárna“. Komunitní centrum vychází vstříc sociálním, hodnotovým i duchovním potřebám všech, kdo na sídlišti bydlí.

Výstavba komunitního centra byla zahájena v listopadu 2005 a první část centra byla uvedena do provozu slavnostním otevřením a posvěcením dne 26. května 2007. Nad tímto projektem přijal spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem záštitu primátor hl. města Prahy Pavel Bém a propagátorem se stal i textař Michal Horáček.

Dnes komunitní centrum žije opravdu bohatým životem, což dokládá také nepřeberné množství různých aktivit, které se v něm odehrávají. Pravidelný program je zacílen na nejrůznější věkové skupiny. Bohoslužby se konají pětkrát za týden. Nedělní mši svatou navštěvuje až 400 osob, zaplněná je kaple i sál. Jednou za měsíc je mše svatá v albánštině. V úterý a ve středu probíhá výuka náboženství.

Organizuje se zde Denní klub pro maminky s dětmi, Křesťanský sportovní klub, Taneční kurzy pro dospělé, výuka náboženství, Klub Kajman (Klub autorů Jižního Města), setkávání Sdružení křesťanských seniorů, ale i setkávání Anonymních alkoholiků. V prostorách centra má svou kancelář Farní charita a Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče. Pravidelně se zde schází komunity ze Slovenska, Albánie a Koreje. Z ekumenických aktivit se v centru připravují bohoslužby České církve bratrské. Aktuální nepravidelné aktivity představují koncerty, divadla, plesy, sobotní procházky, přednášky nebo filmové produkce. V prosinci 2008 bylo v Komunitním centru Matky Terezy uvedeno nové CD Boba Fliedra a dětského sboru Bobci s názvem „Abrahám on the Road“. Písničky byly napsány pro děti z Komunitního centra, které je na tomto CD také zpívají.

Komunitní centrum rovněž pronajímá nejrůznější prostory, kde nejzajímavější je víceúčelový sál (kapacita 300 osob) pro konání společenských, kulturních či firemních akcí a nejrůznějších prezentací.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.03249597