ISIDORUS
Nový Isidor, nové možnosti, nové potřeby Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2008, 12:13
Dodał: Jakub Sowiński (Jakub)
Milí internauti, předáváme Vám do rukou nový Portál svatého Isidora – mnohem rozsáhlejší, profesionálnější a přehlednější. Se změnou designu se změnilo poslání portálu, který se nyní bude víc zaměřovat jak na křesťanskou kulturu, tak se též snažit napodobit největší dílo našeho patrona – Etymologarium, jež bylo rozsáhlou databází tehdejší vědy.
Vdovin groš
Vdovin groš
Gustave Doré
V tomto duchu chceme napodobovat dílo sv. Isidora a vytvořit portál, ve kterém najdete co nejvíce informací buď přímo na portálu, nebo formou odkazu na jiné weby ohledně hledaných informací. Toto dílo vyžaduje ještě mnohem více práce než dosavadní stránky portálu sv. Isidora. Tímto bychom Vás chtěli požádat o pomoc při tvorbě toho evangelizačně-katechetického díla, a zároveň umožnit aktivně se zapojit při plnění poslání církve. Jak podpořit Portál svatého Isidora? 1. Modlitbou Bez pomoci Ducha svatého nic z toho, co plánujeme, nezvládneme, a bez jeho požehnání bude každá práce bezvýsledná. 2. Prací a schopnostmi Portál v tomto rozsahu vyžaduje stálou editorskou práci i příležitostné přispívání od uživatelů internetu. Jak? Např. čtete-li rádi, můžete nám posílat recenze knih. Televizní maniaci mohou posílat upoutávky na zajímavé křesťanské pořady, a milovníci vln éteru tipy na křesťanské rozhlasové programy. Speciálně k tomu určené rubriky portálu umožňují zasílání fejetonů, katechetických a homiletických pomůcek, recenzí filmů a informace o akcích formou pozvánek. Neocenitelnou pomocí bude i doplňování katalogu stránek či pomoc při naplňování stálých částí, jakými jsou modlitby a rozjímání k pobožnostem. 3. Dobrou radou a kontakty Rádi přijmeme nápady a návrhy na vylepšení portálu, doplnění jeho obsahu apod. Rádi také navážeme spolupráci s křesťanskými časopisy, o kterých obsahu bychom chtěli pravidelně informovat širokou veřejnost. 4. Finanční podporou Portál svatého Isidora v dnešní, modernizované podobě vyžaduje větší péči, zejména webmastera a také lepší servery. Všechno však stojí hodně peněz. Můžete nás podpořit: a) finančním příspěvkem formou bankovního převodu nebo vkladu na účet (např. složenkou) na Sdružení svatého Isidora: 221929497 / 0300 Poštovní spořitelna, Radlická 333/150, 150 57 Praha 5 nebo Fortis Bank Polska IBAN: PL 73 1600 1156 0004 0601 7389 6080 BIC/SWIFT: PPABPLPK Fortis Bank Polska, s. a., Ruska 20/21, 50-079 Wrocław Nevíte-li jak, pošleme Vám složenku domů. Stačí jen poslat e-mail na adresu redakce se svými údaji a částkou, kterou chcete poslat. Obratem Vám zašleme dopisem složenku. Dary nad 1000 Kč jsou odpočitatelnou položkou u daně z příjmu. b) Využíváním služeb a nakupováním u partnerů a sponzorů: - v Obchodě u svatého Isidora, kde obzvlášť dobrodinci Sdružení sv. Isidora mohou počítat s 2% slevou (podrobnosti na stránkách obchodu www.obchod.isidorus.net), - nakupováním v počítačovém eShopu CYBEX.CZ:
Internetovy obchod Cybex.cz
- objednáváním knih pomocí formuláře u jejich recenzí na portálu, - využíváním nejlevnějších bankovních služeb mBank.cz (0,- Kč za vedení a převody) – stačí při registraci uvést číslo doporučujícího – 776178006, - kliknutím na níže uvedený banner, registrací a využíváním služeb aukčního serveru Aukro.cz.
- nákupem v internetovém obchodě s plyšáky: GIANTmicrobes.cz