ISIDORUS
Kto dobrze śpiewa – dwa razy się modli Drukuj
piątek, 22 maja 2009, 18:19
Dodał: (Admin)
Muzyka od zawsze była ścieżką prowadzącą do Pana Boga; taką „Ewangelią dla ludzi”. Dzisiaj, w wieku XXI, również spełnia ważną rolę w ewangelizacji, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. To młodzi ludzie są pełni entuzjazmu i ochoty do śpiewania Panu Jezusowi. Właśnie z myślą o dzieciach i młodzieży, organizatorzy z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, w diecezji Legnickiej pragną zorganizować kolejny, XVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotyczne. Przez piętnaście lat, dzięki życzliwości Legnickiej Kurii Biskupiej - festiwal odbywał się w Polkowicach.
W tym roku pragniemy zaprosić do Krzeszowa Zespoły Dziecięce i Młodzieżowe działające przy parafiach w różnych miejscowościach naszej Ojczyzny. Szczególnie prosimy o przybycie zespołów działających na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej jak również z innych regionów Polski.

Festiwal odbywa się w przepięknym Barokowym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie z profesjonalną obsługą nagłaśniającą. Zwycięzcy otrzymają nagrody, a wszyscy zaproszeni goście zostaną ugoszczeni ciepłym posiłkiem. W dzisiejszych czasach, kiedy czyha na młodych ludzi tyle różnych niebezpiecznych propozycji ze strony pazernego liberalizmu, pragniemy pokazać wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu. W sposób szczególny pragniemy przez ten Festiwal promować zapomnianą piosenkę patriotyczną i uczyć dzieci oraz młodzież miłości do Boga i Ojczyzny.

Zapraszamy do naszego Sanktuarium w Krzeszowie na Wielkie Święto Muzyki i Śpiewu z serdecznym pozdrowieniem: ks. Marian Kopko – Główny Organizator


Więcej informacji o Festiwalu: www.opactwo.eu