ISIDORUS
Czechy: Prymas Czech opuścił szpital (aktualizowano) Drukuj
piątek, 23 maja 2008, 20:00
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
Kardynał Miloslav Vlk w dniu dzisiejszym opuścił szpital i przygotowuje się do pobytu w sanatorium w Třeboniu. Tam miałby pozostać do połowy czerwca. Rzecznik Prymasa Aleš Pištora poinformował, że kardynał Vlk z zadowoleniem przyjął propozycję spędzenia kilku tygodni w sanatorium na terenie, z którego pochodzi.
Kardynał Miloslav Vlk rozważa swoje odejście na emeryturę. Powodem tego jest nie najlepszy stan zdrowia Prymasa. Ma problemy z sercem i przed kilkoma dniami był hospitalizowany.
Kard. Miloslav Vlk
Kard. Miloslav Vlk
Prymas Czech i Morav
11 maja br. kardynał nagle poczuł się źle i został przewieziony do szpitala. "Organizm, osłabiony jeszcze przez nienawiść (w związku ze sporem o katedrę św. Wita), w końcu w dniu Zesłania Ducha Świętego "podległ" i rozpocząłem swój nagły pobyt w szpitalu. Lekarze twierdzili, że kardiostymulator działał poprawnie, jednak serce jako pompa nie pracowało dostatecznie" - napisał kardynał. W zeszłą sobotę obchodził w szpitalu swoje 76 urodziny. "Dla mnie i ze względu na swój wiek jest to sygnał, że przy swoich krajowych i zagranicznych pracach muszę pamiętać i mieć na uwadze swój zdrowotny stan. Pan nam stopniowo zabiera "zabawki" z rąk i chce, byśmy więcej przebywali z Nim niż wykonywali wielkie prace" - dodał. "Kiedy miałem 75 lat, moje posłanie biskupie zostało przedłużone o kolejne dwa lata. Kardynał Giovanni Battista Re, prefekt Kongregacji biskupów, uśmiechał się twierdząc, że ze względu na moją kondycję fizyczną będzie to jeszcze inaczej. Teraz uważam, że poprzez tę sytuację zbliża się coraz bardziej moje odejście na emeryturę". **** Pamiętajmy w naszych modlitwach o Prymasie Czech i Moraw i módlmy się o jego szybkie uzdrowienie.