ISIDORUS
KONKURS: Kapliczki naszego dzieciństwa; Kapliczka na mojej drodze Drukuj
wtorek, 17 czerwca 2008, 0:00
Dodał: (Admin)
Zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-wspomnieniowym pt. "Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze". Na co dzień spotykamy na swojej drodze różnego rodzaje kapliczki - murowane lub drewniane, na drzewach w lesie czy parku, na domach i budowlach gospodarczych, przydrożne i polne... Najczęściej w kapliczkach umieszczone są figurki Matki Bożej (z Lourd, z Fatimy itp.), również obrazy z wizerunkiem Matki Bożej, ikoną, malowidłem czy rzeźbą. Spotykamy też kapliczki w postaci krzyży - drewniane, metalowe czy z kamienia, często bogato zdobione. Są też kapliczki Trójcy Przenajświętszej, Świętych Pańskich i wiele innych. Konkurs odbywa się pod Patronatem Księdza Prałata prof. dr hab. Tadeusza Fitycha - wieloletniego sekretarza d/s Europy przy przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) , ks. kard. Miloslavie Vlku arcybiskupie Pragi, Prymasie Czech i Moraw.

Zobacz nadesłane prace: >> www.kapliczki.isidorus.net <<


UWAGA! W ZWIĄZKU Z MAJĄCYM NASTĄPIĆ W DNIU DZISIEJSZYM ROZSTRZYGNIĘCIEM KONKURSU UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ ADMINISTRATORA I POMYSŁODAWCY JESTEŚMY ZMUSZENI OGŁOSZENIE WYNIKÓW ODŁOŻYĆ DO 1.11.2008 R. ZA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ BARDZO PRZEPRASZAMY I DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ. JEDNOCZEŚNIE ZACHĘCAMY JESZCZE DO PRZESYŁANIA KOLEJNYCH FOTOGRAFII, NAJPÓŹNIEJ WSZAK DO 15.10.2008 R.


Na pewno na swojej drodze, Drogi Internauto, spotkałeś się z wieloma różnymi kapliczkami. Nie raz fotografowałeś te najciekawsze i najpiękniejsze. Nie raz szukałeś informacji historycznej o zabytkowej figurze. Dziś dajemy Tobie okazję, abyś odnalazł w swoich zbiorach stare zdjęcie i powrócił do tego momentu, w którym zostało zrobione. Jeśli jest ono na papierze fotograficznym, to postaraj się je zeskanować, jeśli jest w pliku graficznym, dopisz do niego historię. Następnie prześlij do nas. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do naszej redakcji minimum jedno zdjęcie kapliczki, figurki czy pomnika. Do zdjęcia należy dołączyć informacje o kapliczce (miejsce-miejscowość, data wykonania zdjęcia itp.). Do zdjęcia i opisu należy dołączyć również oświadczenie: "Oświadczam, że jestem autorem nadesłanego zdjęcia i zgadzam się na jego publikację na łamach Portalu Świętego Izydora oraz na stronach internetowych należących do Stowarzyszenia św. Izydora z Sewilli."
Święty Wacław - Czechy, 2008
Święty Wacław - Czechy, 2008
fot. Ł. Struk

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs rozpoczyna się dnia 15.06.2008 i trwa do 15.10.2008 r. (wcześniej było 31.08.2008 r.) 2. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy Internauci. 3. Autor zdjęcia powinien oświadczyć, że jest autorem nadesłanego zdjęcia i zgadza się na jego publikację na łamach Portalu św. Izydora. 4. Zdjęcia powinny być przysłane e-mailem na adres: redakcja@isidorus.net z tytułem "Konkurs kapliczki". 5. Jakość zdjęć musi być dobra. Nie może być rozmazane ani koloryzowane programami graficznymi. Każde zgłoszenie zdjęcia powinno być w oddzielnej wiadomości e-mailowej. 6. W mailu autor musi podać swoje imię i nazwisko, pseudonim, adres korespondencyjny (będzie on niezbędny do wysłania nagród). 7. Nagrody zostaną przydzielone w następujących kategoriach: - najładniejsze zdjęcie z ciekawym opisem - najstarsze zdjęcie - nagroda specjalna: dla osoby, która prześlę najwięcej zdjęć wraz z ciekawymi opisami 8. Nagrody - książkowe - bony na zakupy - upominki-niespodzianki 9. W konkursie zostanie nagrodzonych 50 osób. 10. W skład jury wchodzą członkowie Stowarzyszenia św. Izydora z Sewilli oraz osoby z partnerskich serwisów i wydawnictw. 11. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 1.11.2008 r.
Kapliczka leśna w Górach Orlickich, 2008
Kapliczka leśna w Górach Orlickich, 2008
fot. Ł. Struk

ZASADY POPRAWNEGO ZGŁOSZENIA ZDJĘĆ DO KONKURSU:

TEMAT E-MAILA: Zgłoszenie do konkursu "Kapliczki" TREŚĆ E-MAILA ZE ZGŁOSZENIEM: Imię i nazwisko: Pseudonim: Data wykonania zdjęcia: (minimum rok) Miejsce/miejscowość: Adres korespondencyjny: Oświadczenie: "Oświadczam, że jestem autorem nadesłanego zdjęcia i zgadzam się na jego publikację na łamach Portalu Świętego Izydora oraz na stronach internetowych należących do Stowarzyszenia św. Izydora z Sewilli." UWAGA! Osoby, które nie mają możliwości zeskanowania zdjęcia lub mają problemy z przesłaniem pracy za pomocą e-maila, prosimy o przesłanie zdjęć pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli skrytka pocztowa 59 57-350 Kudowa Zdrój z dopiskiem "KONKURS"

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UCZESTNICZENIA W KONKURSIE!!!

Kapliczka z figurą aniołka
Kapliczka z figurą aniołka
fot. Ł. Struk
Fundatorami nagród są: Dom Wydawniczy Rafael, Wydawnictwo WAM, Sklepik św. Izydora oraz inni.
Święta Rodzina
Święta Rodzina
fot. Ł. Struk

Jeśli chcesz objąć patronatem lub ufundować nagrodę do konkursu - prosimy o kontakt.

POLECAMY:
Stare kapliczki ziemi kudowskiej
Stare kapliczki ziemi kudowskiej
fot. ks. T. Fitych
Odkrywanie "nowej twarzy" i geniuszu miejsca Kudowy-Zdroju; "Mała architektura sakralna a park kulturowy i krajobrazowy" - praca ks. prof. dr hab. Tadeusza Fitycha - Patrona Konkursu

Zobacz nadesłane prace: >> www.kapliczki.isidorus.net << Praca opisowa "Jezus z klasztoru w Kcyni"

Kapliczki ziemi kudowskiej
Kapliczki ziemi kudowskiej
fot. ks. T. Fitych
Zniszczone kapliczki ziemi kudowskiej
Zniszczone kapliczki ziemi kudowskiej
fot. ks. T. Fitych