ISIDORUS
XVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę Drukuj
niedziela, 13 lipca 2008, 10:00
Dodał: (Admin)
"Bądźmy uczniami Chrystusa". To hasło tegorocznej pielgrzymki rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczęło się przed godziną 18. Chcemy w stylu Maryi być i stawać się uczniami Chrystusa, synami i córkami Kościoła i naszej ojczyzny- mówił podczas homilii ks. bp Ignacy Dec, który także przewodniczył mszy świętej. To już po raz szesnasty rodzina Radia Maryja spotyka się na Jasnej Górze.

Rokrocznie pielgrzymka gromadzi kilkaset tysięcy pątników. To ich wielkie święto, i każdego, kto chce ewangelizować przez media. To także okazja do podziękowania Matce Bożej za opiekę nad rozgłośnią wszystkimi dziełami, jakie przy niej wyrosły. Za Radio Maryja dziękował także w homilii ks. Bp Ignacy Dec, pasterz kościoła świdnickiego. "Przybywamy na Jasną górę, by dziękując Bogu za nasze i każde powołanie w kościele, dziękować także za powołanie, za dar RM, które pełni w naszej ojczyźnie wobec Polaków w kraju i za granicą tak doniosła misję. Bardzo cieszymy się, ze radio Maryja jest ogromnym dobrodziejstwem dla naszego narodu, ze jest bastionem prawdy oraz religijnych i narodowo- patriotycznych wartości". "Tym bardziej martwi, że katolicka rozgłośna jest wciąż przedmiotem nieustających ataków i brutalnych zniewag. Ks. bp zaznaczył jednak, że już od czasów oświecenia pogarda i szyderstwo są ulubionym narzędziem walki z chrześcijaństwem. Ileż pogardy i szyderstw na temat Radia Maryja znajdujemy prawie na co dzień w laickiej prasie i w ustach niektórych polityków i dziennikarzy. W wielu salonach do dobrego tonu należy powiedzieć coś uszczypliwego pod adresem ojca dyrektora, pod adresem RM czy TV Trwam" Dlatego - jak mówił pasterz kościoła świdnickiego - siłą i mocą w takich sytuacjach powinno być zaufanie w Bożą opatrzność, bo trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Ks. Bp przypomniał też, że wszyscy jesteśmy wezwani do świadectwa wiary. Do przyznawania się do Chrystusa w słowach, czynach i poprzez spełnianie praktyk religijnych. "Przyjeżdżamy na Jasną Górę, by nabrać odwagi do zachęcania naszych domowników, sąsiadów, przyjaciół do praktykowania wiary w modlitwie, w nabożeństwach i w postawie życia zgodnego z prawem Bożym"
Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk
Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk
fot. Ewa Sądej
Pielgrzymi uczestniczyli również w nocnym czuwaniu i mszy świętej, której o północy przewodniczył ks. Bp Edward Frankowski z diecezji sandomierskiej. W poprzednią niedziele ks. bp Edward Frankowski modlił się z Polonijną Rodziną Radia Maryja w Amerykańskiej Częstochowie. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki jest niedzielna Msza święta na jasnogórskim szczycie koncelebrowana o godzinie 11.00 pod przewodnictwem ks. Bp Antoniego Dydycza, pasterza kościoła drohiczyńskiego. Pielgrzymkę transmituje Radio Maryja i TV Trwam.

za: www.radiomaryja.pl