ISIDORUS
Niedziela - Dzień Pański; nowy dział Portalu świętego Izydora Drukuj
sobota, 8 listopada 2008, 14:49
Dodał: (Admin)
W mijającym tygodniu przygotowaliśmy dla naszych Czytelników-Internautów nowy dział zatytułowany "Niedziela - Dzień Pański". Powstanie tego działu zawdzięczamy Ojcom Paulistom, z którymi współpracujemy od kilku miesięcy w ramach szerzenia Słowa Bożego zwłaszcza podczas liturgii niedzielnej i świątecznej.

Biuletyn liturgiczny "Dzień Pański" wydawany jest w Polsce od ponad dwóch lat przez Edycję Świętego Pawła. Idea powstania, częściowo zapożyczona z Włoch, w naszym kraju zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Jana Pawła II Listu Apostolskiego Dies Domini, poświęconego świętowaniu niedzieli. Biuletyn liturgiczny "Dzień Pański" w formie drukowanej jest bardzo dobrym sposobem na przygotowanie się do liturgii. W wielu kościołach pismo rozkładane jest przed Eucharystią na ławkach, aby wierni po wejściu do kościoła mogli przygotować się do liturgii niedzielnej jeszcze przed jej rozpoczęciem, a podczas Liturgii Słowa śledzić tekst czytany przez lektora. Wierni śledząc tekst czytań mają większą możliwość skupienia się i głębszego zrozumienia Słowa Bożego. Oddając ten nowy dział - "Niedziela - Dzień Pański", wierzymy, że rozważanie oraz treść Liturgii Słowa będą pomocą w cotygodniowym przygotowaniu się do liturgii niedzielnej.


"Właściwym sposobem interpretacji Pisma Świętego jest służba bezinteresowna wobec braci. To caritas, które pojawia się w Kościele, jest najwłaściwszym sprawdzianem tego, czy mamy do czynienia z prawdziwym komentarzem do Pisma Świętego, czy tylko z komentarzem ideologicznym, wydumanym, który może mieć ważne i jednocześnie inteligentne przesłanie, ale nie przenosi się na służbę w stosunku do braci."

/Benedykt XVI, 26. październik 2008/


Warto zobaczyć: Biuletyn "Dzień Pański" - informacje Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła - informacje www.liturgia.pl Niedziela - Dzień Pański