ISIDORUS
Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Drukuj
niedziela, 8 kwietnia 2012, 0:10
Dodał: (Admin)
Świętujemy dziś zwycięstwo Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem. Wyśpiewujemy radosne „Alleluja” i wychwalamy Pana za wielkie dzieła, które dla nas zdziałał. Mamy pamiętać, że naszą Paschą jest Chrystus i że całym życiem mamy dawać świadectwo naszej wierze. „Chrystus to nadzieja cała nasza, umierając zło zwyciężył, pokój nam ogłasza”.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim naszym Czytelnikom najlepsze życzenia. Życzymy obfitych darów Zmartwychwstałego Pana, Jego błogosławieństwa na każdy dzień, głębokiej paschalnej radości, żywej wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwego pokoju.

Redakcja Portalu Świętego Izydora Stowarzyszenie Świętego Izydora z Sewilli


Chrystus w Chwale
Chrystus w Chwale
Lorenzo Lotto - 1543
A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: "Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono". Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.