ISIDORUS
"Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze" - ogłoszenie wyników II-ej edycji konkursu Drukuj
niedziela, 25 października 2009, 0:00
Dodał: (Admin)

Zorganizowany przez Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli oraz Portal Świętego Izydora - Patrona Internetu i Internautów konkurs pt. "Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze" dobiegł końca. W dniach od 3 lipca do 29 września nadesłano do konkursu ponad 1300 prac fotograficznych, kilkadziesiąt prac rysunkowych namalowanych przez dzieci w wieku od 5 do 10 lat, kilka prac manualnych oraz opisowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Prace prezentowały różny poziom pod względem pomysłu, jak i wykonania technicznego. Bywało, że świetny pomysł nie szedł w parze z jakością techniczną fotografii, tj. kompozycją, ostrością itp. I na odwrót – wiele fotografii niezłych pod względem technicznym było pozbawionych ciekawego pomysłu. Wszystkie prace konkursowe można podziwiać na stronie konkursu www.kapliczki.isidorus.net

Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace:

I Miejsce: Autor: Adam Halicki; Tytuł: "Zachodzący" krzyż

II Miejsce Autor: Andrzej Andrychowski

III Miejsce Autor: Piotr Targoński

Wyróżnienia: Autor: Marta Wiktoria Michalska; Tytuł: Kapliczka w skansenie

Autor: Izabela Plichta; Tytuł: Samotność

Autor: Piotr Targoński

Autor: Tadeusz Kandefer

Autor: Marcin Winnicki

Autor: Łukasz Majczyk

Autor: Michał Soborowski

Autor: Arkadiusz Drygas

Autor: Michał Osysko

Autor: Bożenna Żukowska

Wyróżnienie specjalne autor: Ewelina Celmerowska (Kluczbork); tytuł: "Moja kapliczka"

Ponadto postanowiliśmy nagrodzić pracę literacką pt. Orędowniczki na ścieżkach Beskidu napisaną przez Panią Joannę Stachowiak. Specjalne podziękowania za nadesłanie do konkursu prac plastycznych należą się uczniom z Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego - Szkoła Podstawowa w Bystrej, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny z Olsztyna oraz Szkoły Podstawowej nr 7 z Łodzi. Prace plastyczne nadesłała do nas indywidualnie Małgosia Labocha - lat 7 - z Dąbrowna k. Niegowej. Wszystkie prace plastyczne zostały nagrodzone, a nagrody zostaną przesłane do poszczególnych szkół oraz na adres Małgosi.

Prace plastyczne w najbliższych dniach zostaną skopiowane i zamieszczone na naszym Portalu!

Wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału w II edycji serdecznie dziękujemy. Osoby, których zdjęcia i prace zostały nagrodzone i wymienione powyżej, prosimy o przesłanie adresu korespondencyjnego, na który prześlemy nagrody ufundowane przez sponsorów (e-mail: konkurs@isidorus.net). Jednocześnie informujemy, iż wszystkie nadesłane do nas fotografie zostaną pokazane na przygotowywanej przez Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli wystawie fotograficznej. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom, sponsorom, patronom medialnym i wspierającym nasz konkurs składamy serdeczne podziękowania - Bóg zapłać!