ISIDORUS
Kraków: Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II do Centrum "Nie lękajcie się!" Drukuj
niedziela, 12 czerwca 2011, 6:00
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
W sobotę (11.06.2011) o godz. 10:00, rozpoczęła się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach uroczystość związana z wprowadzeniem relikwi bł Jana Pawła II do Centrum "Nie lękajcie się!". Po czuwaniu modlitewnym relikwie bł. Jana Pawła II zostały przeniesione procesyjnie na ołtarz polowy na placu Jana Pawła II przed powstającym Centrum „Nie lękajcie się!”. Podczas Eucharystii, sprawowanej o godz. 12:00, zostały poświęcone nowe obiekty - Instytut Jana Pawła II i Centrum Wolontariatu oraz Kościół Dolny, w którym złożono relikwie polskiego Papieża.

Nowo wybudowany kościół w Centrum "Nie lękajcie się!" na Białych Morzach w krakowskich Łagiewnikach jest Sanktuarium bł. Jana Pawła II. Dekret o jego powołaniu wydał Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, uwzględniając kult, jakim w Polsce jest otaczany bł. Jan Paweł II. Dokument został odczytany po raz pierwszy podczas konferencji, która odbyła się 8 czerwca w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. W dekrecie podkreślono, iż Centrum „Nie lękajcie się!” ma być nie tylko miejscem upamiętnienia Błogosławionego Jana Pawła II, ale również miejscem autentycznego spotkania z Jego osobą i nauczaniem. Pierwszym Kustoszem Sanktuarium został ustanowiony Prezes Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, Wikariusz Biskupi Ksiądz Prałat Jan Kabziński. W Kaplicy Kapłańskiej na terenie Centrum "Nie lękajcie się!" została zamontowana marmurowa płyta pochodząca z grobu Jana Pawła II w Rzymie. Po przeniesieniu grobu Ojca Świętego z Grot Watykańskich, płyta przekazana w darze dla krakowskiego Centrum, została przetransportowana z Rzymu do Krakowa. Oprócz płyty w Kaplicy Relikwii został umieszczony również krzyż - pastorał Ojca Świętego.
Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach
Sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach
fot.: www.janpawel2.pl

Każdy z nas może wesprzeć powstawanie Centrum "Nie lękajcie się!". Więcej informacji o możliwościach wsparcia można przeczytać na stronie internetowej Centrum.


Księgarnia św. Izydora poleca:

Oto młody katechizm dla młodego człowieka! Z nim przeżyjesz nową i niesamowitą przygodę z Bogiem i odkryjesz Jego miłość. Zobaczysz, że o Ewangelii i Kościele można mówić zwyczajnie i interesująco. Zamów YOUCAT - Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych - już teraz!