ISIDORUS
Powstał pierwszy serwis zakupów grupowych wspierający organizacje charytatywne Drukuj
wtorek, 17 stycznia 2012, 15:00
Dodał: (Admin)
Na początku stycznia br. w sieci internetu pojawił się nowy serwis tak bardzo popularnych w Polsce zakupów grupowych, oferujący usługi i towary pochodzące przede wszystkim od producentów i usługodawców z Republiki Czeskiej. Nieodłączną częścią serwisu jest również dział "Charytatywne", który został utworzony z myślą o organizacjach pożytku publicznego prowadzących działalność charytatywną.

Na czym ma polegać fenomen zakupów grupowych charytatywnych zapytaliśmy pomysłodawców i twórców serwisu MagicDeal.pl. MagicDeal.pl jest jednym z pierwszych Serwisów Zakupów Grupowych, który oferuje organizacjom nieodpłatne zamieszczenie oferty charytatywnej. Ofertę charytatywną mogą przygotować wszystkie organizacje mające w swoim statucie pomoc ludziom - zarówno dzieciom, młodzieży czy też osobom starszym. Nowy serwis zakupów grupowych proponuje zamieszczenie oferty w postaci sprzedaży produktu, np. takiego, który podczas zajęć czy spotkań organizowanych przez Fundację bądź Stowarzyszenie został wykonany w ramach zajęć terapeutycznych czy w wolnym czasie. Wiele Organizacji Pożytku Publicznego organizuje różne zajęcia dla dzieci czy młodzieży, podczas których wykonywane są różne prace plastyczne, artystyczne itp. To właśnie taki produkt przeznaczony na sprzedaż można zamieścić na łamach naszego Serwisu MagicDeal.pl . Wielu z nas jest znana działalność Stowarzyszenia UNICEF, które poprzez sprzedaż kartek świątecznych i okolicznościowych wspiera najbardziej potrzebujących. Są też organizacje, które prowadzą domy wypoczynkowe, domy rekolekcyjne czy zajmują sie produkcją odzieży bądź artykułów niezbędnych w gospodarstwie domowym. Właśnie z myślą o takich organizacjach przygotowaliśmy ten dział serwisu zakupów grupowych. Na łamach naszego serwisu na pewno nie zamieścimy informacji o numerach rachunków bankowych organizacji, które po prostu prowadzą zbiórki pieniężne. "-Każda organizacja zanim wystawi na sprzedaż jakiś przedmiot, będzie musiała odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez naszych pracowników. Ze względów bezpieczeństwa oraz prawnych jesteśmy zmuszeni weryfikować każdą akcję charytatywną - informuje nas jeden z twórców serwisu. Przez wystawienie przedmiotów do sprzedaży należy się zapoznać z obowiązującymi przepisami o zbiórkach publicznych oraz uzyskać niezbędne zgody od odpowiedzialnych za te zbiórki organów państwowych czy kościelnych. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i współpracę podczas zdobywania niezbędnych informacji o organizacji." Za promowanie oferty charytatywnej umieszczonej na łamach Serwisu Zakupów Grupowych MagicDeal.pl nie będą pobierane żadne opłaty. W zamian za umieszczenie oferty, każdy według własnego uznania, może zamieścić informację o naszym Serwisie bądź grafikę reklamową na łamach swojej strony internetowe. Organizacje charytatywne, które zechciałyby podjąć współpracę z serwisem zakupów grupowych MagicDeal.pl mogą skontaktować się z jego pracownikami pod adresami kontaktowymi zamieszczonymi na stronie serwisu.

Oczywiście do współpracy są zaproszone również firmy usługowe i produkcyjne, które chciałyby zaoferować swoje usługi bądź produkty po atrakcyjnych cenach, a co za tym idzie zwiększyć sprzedaż, zyskać nowych klientów oraz podnieść dochody. Samo zamieszczenie oferty jest bezpłatne, natomiast pobierane prowizje od sprzedanych kuponów zniżkowych są jednymi z najniższych w Polsce.