ISIDORUS
Apel o pomoc w ratowaniu klasztoru św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy Drukuj
piątek, 23 listopada 2012, 9:56
Dodał: (Admin)
Drogi Internauto! Gorąco prosimy o pomoc w ratowaniu budynku klasztoru św. Jadwigi Śląskiej. Od 150 lat pocysterski klasztor w Trzebnicy jest naszym domem, w którym modlimy się, pomagamy chorym i potrzebującym, przyjmujemy pielgrzymów przybywających do grobu św. Jadwigi i zatrzymujących się w drodze na Jasną Górę.
Mamy ogromne problemy finansowe. Utrzymujemy siebie i klasztor z naszych pensji i emerytur. Z trudem opłacamy bieżące rachunki i kupujemy opał. Aby klasztor nie popadł w ruinę musimy wykonać remonty.
Klasztor pocysterski w Trzebnicy
Klasztor pocysterski w Trzebnicy
Siostry Boromeuszki
Przecieka kilkusetletni dach klasztoru o pow. ok 1 ha. odpadają tynki zewnętrzne, niszczeją zabytkowe mury i sklepienia, przez skorodowane rury przecieka woda. Ogrom prac przerasta możliwości Zgromadzenia. Ogarnia nas strach i przerażenie, że nie podołamy wyzwaniom, że zmuszone będziemy opuścić klasztor. Prosimy o pomoc. Same nie damy rady ale razem - możemy wiele. Pomóż nam ocalić ten unikalny Pomnik Historii i zachować dla pokoleń dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej. Każda podarowana złotówka doda nam nadziei, że możemy uratować klasztor. Wszystkim Dobrodziejom z głębi serca dziękujemy. Z zapewnieniem o naszej modlitewnej pamięci, siostry boromeuszki z Trzebnicy.

Więcej informacji o możliwościach wsparcia Sióstr Boromeuszek na stronie internetowej fundacji: www.ocalicbysluzyc.pl