ISIDORUS
Stowarzyszenie św. Izydora "Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s." ma już 7 lat Drukuj
piątek, 7 grudnia 2012, 12:36
Dodał: (Admin)
Dnia 8 grudnia 2005 - w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej w Pradze zarejestrowało pod numerem Stowarzyszenie Świętego Izydora z Sewilli. Od tego dnia jedynym zarządcą i właścicielem Portalu Świętego Izydora stało się Stowarzyszenie.

Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy przez te lata wspierali naszą działalność i czynnie włączali się w prace związane z tworzeniem Portalu oraz innych dzieł Stowarzyszenia. Oprócz współpracy z wieloma wydawnictwami, serwisami internetowymi o tematyce chrześcijańskiej i nie tylko, firmami usługowymi czy organizatorami targów ogólnopolskich bądź międzynarodowych, zajmowaliśmy się propagowaniem akcji "Zbieramy znaczki na misje". Przez te lata zebraliśmy setki tysięcy znaczków pocztowych, które nadsyłały do nas tysiące osób i instytucji. Zużyte znaczki są przekazywane Siostrom Szensztackim, które dokładnie je oczyszczają i oferują punktom filatelistycznym, które odsprzedają je dalej zagorzałym filatelistom na całym świecie. I poprzez wiele trudności związanych głównie ze stworzeniem grupy dziennikarskiej, staraliśmy się informować o ciekawych wydarzeniach z życia Kościoła głównie w Polsce, Czechach i na Słowacji, jak również poza tymi krajami. Najbardziej brakowało nam osób, które w ramach współpracy wolontaryjnej wspierałyby Portal św. Izydora - Patrona Internetu i Internautów swoimi ciekawymi pomysłami, artykułami czy fotografiami. W chwili obecnej pracujemy nad uruchomieniem wystawy prac konkursowych nadesłanych do konkursu zorganizowanego w dwóch edycjach przez Stowarzyszenie pt. "Kapliczki na mojej drodze". Wystawa zaplanowana jest na maj 2013 roku. Trwają prace nad przygotowaniem wydruków i biuletynu informującego o konkursie i nadesłanych pracach fotograficznych. Jednocześnie z otwarciem wystawy chcielibyśmy rozpocząć trzecią edycję wspomnianego konkursu. Osoby, które chciałyby wesprzeć nasze dzieła poprzez poświęcenie im swojego wolnego czasu zapraszamy do kontaktu z nami. Jeżeli ktoś chciałby podarować na rzecz naszego stowarzyszenia jakąkolwiek darowiznę, prosimy również o kontakt z przewodniczącym stowarzyszenia.

Za wszelkie dobre słowo i dar serca wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!


Strona internetowa Stowarzyszenia Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s. - www.stowarzyszenie.isidorus.net Kontakt ze Stowarzyszeniem: stowarzyszenie @ isidorus.net Kontakt z przewodniczącym Stowarzyszenia: Tomasz.Kaniewski @ isidorus.net Kontakt telefoniczny: +48 608 826 960