ISIDORUS
Głos Karmelu: Czy potrafię być człowiekiem? Drukuj
czwartek, 1 maja 2008, 19:00
Dodał: (Admin)
Patrząc na Jana Pawła II, na świętą Teresę z Kalkuty, czy Małą Teresę z Lisiuex zachwycamy się nimi, widzimy w nich piękne ikony Bożej miłości. A jednak, mimo nieustannego przekonywania, nie dopuszczamy do siebie myśli, iż także mamy stać „naczyniami pełnymi Boga”, odczuwamy zdumienie i co najmniej niedowierzanie. Ja? Z moją nędzą, słabością, brakiem wiary? Ja mam być mieszkaniem Boga?

Tymczasem nie „na górze” i nie w świątyni zbudowanej ludzkimi rękoma Bóg pragnie spotkania z człowiekiem. Miejscem spotkania jest moje człowieczeństwo. I znów lekkie niedowierzanie: moje ciało mieszkaniem Boga, miejscem spotkania? Ojcowie Kościoła idą dalej: „Bóg stał się człowiekiem, by człowiek stał się Bogiem”. Brat Luciano, który udzielił nam wywiadu do obecnego numeru „Głosu Karmelu”, dodaje: „Bóg stał się człowiekiem, by człowiek stał się w pełni człowiekiem, człowiekiem takim, jakiego chciał Bóg, takim jakiego ukazał nam Chrystus”. Jezus, ikona Ojca przyjął ciało, byśmy stali się Jego ikonami. Wielki Papież, Święta z Kalkuty i nasza mała Siostra z Lisieux nie są zatem wyjątkami, lecz przykładami. Przykładami, których nie mamy wymieniać i podziwiać, lecz naśladować. Życzymy Bożego światła w wędrówce poprzez własne człowieczeństwo.

Redakcja Głosu Karmelu

W 21 numerze "Głosu Karmelu" zachęcamy do przeczytania: Wstęp Słowo stało się Ciałem Kiedy Bóg mówi… Z Biblią w dzień i w nocy Bóg ma twarz Duchowa tradycja Karmelu Człowieczeństwo Chrystusa Oblubieniec i oblubienica „Małe nic” i Jezus „Dodatkowe człowieczeństwo” dla słuchanego Słowa Kultura Ducha O Pięknie, które zbawia świat Spotkanie Odnaleźć podobieństwo Szkoła modlitwy Obecność Świadectwo Lektura Prezentacja wartościowych pozycji z zakresu życia duchowego Życie liturgiczne Kościoła Homilia Ikony Jezus Chrystus - Pantokrator Karmel i młodzi Ciało to piękny dar A miłości bym nie miał, byłbym niczym… Świadectwo Misje Słowo z czarnego lądu Królowa Karmelu Maryja w życiu Karmelu W sercu Kościoła Eucharystia – dar żywej i krzepiącej miłości Reportatus, czyli dotyk boskiego czasu O nieudolnym garncarzu słów i wstążkach łez wplecionych w warkocze Więcej informacji o dwumiesięczniku "Głos Karmelu" przeczytasz tutaj