ISIDORUS nakladatelství
Dnes je pátek, 12. července 2024    
Přihlásit se | RegistraceTituly dle autorů Křesťanské obrázky a hudba na CDNa obranu katolíkůTajemství Panské zahradyMoudrost mystikůMariánské inspiraceDuchovní dimenze divadlaPokoj v srdci. Být v souladu sám se sebouMarnotratný OtecNad evangeliem podle MarkaPodívej se na ostatní NakladatelstvíKNAPodívej se na ostatní Internetová knihkupectvíPodívej se na ostatní Knihkupectví ve městechBrno České Budějovice Hradec Králové Liberec Olomouc Ostrava Plzeň Pardubice Praha Ústí nad Labem Zpět ZpětKarmelitánské nakladatelství s.r.o.

Karmelitánské nakladatelství s.r.o.

Karmelitánské nakladatelství vzniklo v roce 1991 jako jedno z mnoha nových nakladatelství duchovní literatury u nás.

V prvních letech činnosti věnovalo největší pozornost základním dílům karmelitánské spirituality. Čtenáři se tak mohli po několika desetiletích opět setkat s díly Terezie z Avily, Jana od Kříže a Terezie z Lisieux. V průběhu dalších let se ke Karmelitánské spiritualitě přiřadila druhá ediční oblast pod názvem Duchovní život. Zde bylo představeno několik desítek titulů našich i zahraničních autorů. Mezi nejúspěšnější bezesporu patří Anselm Grün - německý benediktin, jehož knihy vyšly v Karmelitánském nakladatelství v nákladu přesahujícím 100 tisíc prodaných výtisků. Velké čtenářské pozornosti se těší také knihy Józefa Augustyna, Wilfrida Stinissena, Raniero Cantalamessy a mnoha dalších. Karmelitánské nakladatelství se snaží prezentovat i české autory duchovní literatury. Velký ohlas získaly knihy Vojtěcha Kodeta, Aleše Opatrného a Kateřiny Lachmanové.

Významnou součást edičního plánu tvoří publikace, které jsou věnovány mládeži. Jedná se nejen o tituly z oblasti duchovního života, ale pozornost je věnována i pastoračním tématům a oddychové četbě. Vyhledávané téma o vztazích a sexualitě též nezůstávají v našem nakladatelství opomenuta. V současném edičním profilu mají významné místo knihy z oblastí biblistiky, liturgie, homiletiky, pastorace a teologie.


V roce 1999 vyšel obsáhlý Slovník spirituality, který slouží jako průvodce světem současné křesťanské spirituality. V oblasti biblistiky stojí za pozornost Stuttgartský novozákonní komentář, jehož 18-ti svazkový soubor se blíží po několika letech k úspěšnému završení. Pro všechny milovníky encyklopedických publikací nabízí nakladatelství bohatý výběr publikací z oborů církevních dějin, religionistiky a výtvarného umění. V roce 1999 zde vyšla jako 500. publikace obsáhlá encyklopedie pod názvem 2000 let křesťanství. Široký záběr doplňují v současné době také dárkové publikace a nová edice beletrie.


V současné době tak může nabídka Karmelitánského nakladatelství oslovit nejširší okruh zájemců nejen o duchovní literaturu.


Kontaktní údaje:
Thákurova 3
160 00 Praha (Česká republika)
Telefon: +420 220 181 350
Fax: +420 220 181 390
Web: www.kna.cz
E-mail: praha@kna.cz
Knižní novinky
Kukal Petr "Tajemství Panské zahrady"

Kukal Petr
"Tajemství Panské zahrady"

Cena: 99 Kč
Kohut Vojtěch "Moudrost mystiků"

Kohut Vojtěch
"Moudrost mystiků"

Cena: 109 Kč
Amorth Gabriele "Mariánské inspirace"

Amorth Gabriele
"Mariánské inspirace"

Cena: 149 Kč

Daniel J. Harrington - "SACRA PAGINA: Evangelium podle Matouše"Raniero Cantalamessa - "Život pod vládou Kristovou (3.vydání)"Walter Kasper - "Duchovní ekumenismus - Praktické podněty k jeho uskutečňování"Kongregace pro bohoslužbu - "Breviář - Denní modlitba církve"Sally Ann Wrightová; Paola Bertoliniová Grudinová - "Bible v otázkách"Papežská rada pro spravedlnost a mír - "Kompendium sociální nauky církve"

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.02659988