ISIDORUS knižní novinky
Dnes je úterý, 21. května 2024    
Přihlásit se | RegistraceTituly dle autorů Křesťanské obrázky a hudba na CDNa obranu katolíkůTajemství Panské zahradyMoudrost mystikůMariánské inspiraceDuchovní dimenze divadlaPokoj v srdci. Být v souladu sám se sebouMarnotratný OtecNad evangeliem podle MarkaPodívej se na ostatní NakladatelstvíKNAPodívej se na ostatní Internetová knihkupectvíPodívej se na ostatní Knihkupectví ve městechBrno České Budějovice Hradec Králové Liberec Olomouc Ostrava Plzeň Pardubice Praha Ústí nad Labem Zpět Zpět
Lipšanský Jan: "Na obranu katolíků"
Klikni na obrázek

Úvahy a črty v tomto sborníku na nejen katolická, ale i všeobecně křesťanská či pouze humanistická témata vznikaly v delším časovém období. Proto některé z nich odkazují na věci minulé, jako například jistou reality show v jedné české komerční televizi. Stejně tak, pokud se mluví o dříve vydaných zákonech a politických krocích. Přesto hlavní myšlenka každé jednotlivé úvahy má co říci i po delší době – ona reality show se dá zaměnit za jakoukoliv jinou, na názvu a televizní stanici nezáleží, zákony občas mívají i delší platnost než jeden rok.

Druhým možným problémem této sbírky je fakt, že se kniha dělí na dvě nestejnorodé části. Zatímco ta první je určena tradičněji smýšlejícím věřícím, druhá se zaměřuje na mladší čtenáře, pro které nejsou pojmy z oblasti moderních technologií žádnou záhadou, ale naopak denně a běžně používanou praxí. Čímž samozřejmě není řečeno, že první skupina nemůže nalézt zajímavý článek ve druhé části knihy, a naopak.

Některé z úvah jste mohli číst na křesťanských internetových serverech, včetně Isidorus.net. Dvě z nich dokonce slyšet v nedělním bloku Křesťan a svět na Rádiu Vatikán.

Třetí část knihy pak tvoří úvahy o propojení filmu a víry – autor má totiž k filmařině hodně blízko a patří k jeho srdcovým záležitostem, a možná, že některé texty budou zajímavé i pro čtenáře.

A konečně závěr je pak odlehčenější pro všechny čtenářské skupiny, přece jen člověk není živ pouze ze ctnostných myšlenek...

Titul: Na obranu katolíků
Autor: Lipšanský Jan
Nakladatelství: Jan Lipšanský
ISBN: 978-80-254-2132-1
Vazba: brožovaná
Stran: 106
Formát: A5
Cena: 70 Kč
Další informace: Sborník úvah

 Hodnocení: 3.0/5 Hlasů: 6350 

Objednat
Recenze od čtenářů
Napsat recenzi
Pro vložení recenze musíte být přihlašen. Přihlašte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
Jakub - 3.6.2008
Četl jsem již hodně fejetonů a úvah p.Lipšanského a jsem přesvědčen, že táto knížka určíte najde místo v knihovně nejen křesťana ale každého přemýšlejícího člověka.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.02482509