ISIDORUS o sv. Isidorovi
Dnes je středa, 22. května 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Isidorus
O nás
Působení
Pro tisk
Zpět Zpět
Patron internetu a uživatelů počítačů Tiskni
úterý, 25 března 2008, 0:00
Přidal: (Admin)
Španělští informatici z Observační služby internetu v Barceloně, inspirováni údaji a doporučeními Papežské rady pro sdělovací prostředky, uznali sv. Isidora za patrona internetu a uživatelů počítačů. Svatý Isidor, který žil v 7. století, údajně napsal první encyklopedii, v níž pod názvem Etymologiae shrnul poznatky z medicíny, matematiky, historie a teologie.

Patronát potvrdil během jedné pouti do Španělska také papež Jan Pavel II. A kult sv. Isidora jako patrona internetu se popularizuje zejména i v Polsku.

Vatikán vstoupil poprvé do kyberprostoru v roce 1996, kdy vznikla jeho oficiální webová stránka www.vatican.va, na níž jsou zveřejňovány dokumenty církve a papežovy projevy. Server je provozován na třech počítačích pojmenovaných podle archandělů - Rafael, Michael a Gabriel.
Jan Pavel II.
Jan Pavel II.
Komunikace patří k podstatě církve

Jan Pavel II. často cestoval do vzdálených zemi, aby biskupům osobně předal své poselství. Zdravotní stav ho vsak donutil zvolit jiné řešení, a tak jednaosmdesátiletý představitel Katolické Církve se rozhodl zůstat ve Vatikánu. Proto 22.11.2001 r. vůbec poprvé využil k zaslání svého oficiálního dokumentu Internet. Toho dne do Tichomoří zaslal omluvu za násilí, které napáchali misionáři na tamních obyvatelích.

22. ledna 2001 Česká biskupská konference (ČBK) ve spolupráci s Nadací Konráda Adenauera uspořádala v Praze speciální studijní den na téma "Církev a moderní informační technologie". Biskupové se v diskuzi věnovali především možnostem, které dnes církvi poskytuje internet.

V roce 2002 papež Jan Pavel II. vyzývá pracovníky církve, aby intenzivně využívali internet. Na adresu celosvětové elektronické komunikační sítě papež řekl, že internet vytváří jedinečné možnosti k podpoře nové evangelizace.Svatý Isidore ze Sevilly, patrone Internetu a Internautů, oroduj za nás!

Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.02759504