ISIDORUS czasopisma
Dzisiaj jest wtorek, 16. lipca 2024    
Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Logowanie | RejestracjaDziennik Tygodnik Dwutygodnik Miesięcznik Dwumiesięcznik Kwartalnik Półrocznik Rocznik Powrót Powrót
ZNAK

Miesięcznik ZNAK jest wydawany w Krakowie od 1946 r. Kierowany przez Hannę Malewską, Stanisława Stommę, Jacka Woźniakowskiego, Bohdana Cywińskiego, Stefana Wilkanowicza, Jarosława Gowina, ostatnio zaś przez Michała Bardela, czynnie uczestniczy w przemianach w Polsce oraz w Kościele.

Miesięcznik ZNAK
Miesięcznik ZNAK
Wydawnictwo Znak


"Z podłoża najautentyczniejszego Katolicyzmu chcemy wywieść człowieka, zdolnego dzisiejszej rzeczywistości podołać, napór jej wytrzymać i zwycięsko poddać ją sobie" - czytamy w deklaracji ideowej zapisanej w pierwszym numerze pisma. Wierni tej maksymie, staramy się podejmować dialog z kulturą współczesną - na obszarze teologii, filozofii, nauk społecznych i szczegółowych oraz sztuk pięknych, zgodnie z przeświadczeniem, że dobro rodzi się i poza granicami Kościoła.

Od kilku lat pismo jest wydawane w formie zeszytów monograficznych, poświęconych konkretnym tematom. Wśród wydawanych cykli znalazły się m.in. seria poświęcona dziedzictwu minionych epok i prądów kulturowych czy seria dotycząca innych wyznań i religii. O różnorodności poruszanych na łamach "Znaku" tematów świadczą tytuły numerów z ostatnich kilkunastu miesięcy, np. TOLKIEN - POWRÓT MITU, ŚRODKI MASOWEJ ILUZJI, DOKĄD ZMIERZA AMERYKA?, DOKĄD ZMIERZA ROSJA?, NASZE NEUROTYCZNE CZASY, KOŚCIÓŁ JANA PAWŁA II - KOŚCIÓŁ BENEDYKTA XVI, O LUSTRACJI, EUCHARYSTIA - WSPÓLNOTA - SOLIDARNOŚĆ, TAJEMNICA TYBETU...

Oprócz "tematu miesiąca" pismo składa się z następujących działów: "Diagnozy", "Tematy i refleksje", "Zdarzenia - książki - ludzie", "Społeczeństwo nieobojętnych", "Rekomendacje". Większość numerów "Znaku" zamyka od kilkunastu miesięcy rubryka młodych - "Rok 1984".

Miesięcznik "Znak" jest wydawany w nakładzie 2400 egz., formacie A5, pojedynczy numer liczy ok. 190 stron. Pismo dostępne jest także w formie elektronicznej za pośrednictwem Central and Eastern European Online Library.

Tytuł: ZNAK
Redaktor: Michał Bardel
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.
Stron: 216
Format: 148 x 210 mm
Interwał: Miesięcznik
Cena: 18,00 zł

Cena prenumeraty:
Roczna: 132 zł
Półroczna: 84 zł
Kwartalna: 54 zł
Zagraniczna: 62 EUR

 Ocena: 3.0/5 Głosów: 6506 
Wydawnictwo:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.
Recenzje czytelników Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01606702