ISIDORUS o św. Izydorze
Dzisiaj jest niedziela, 16. czerwca 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Isidorus
O nas
Nasze dzieła
Dla prasy
Powrót Powrót
Zasady korzystania z Portalu św. Izydora Drukuj
niedziela, 23 marca 2008, 16:42
Dodał: (Admin)
Portal Świętego Izydora – Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285, prowadzony przez Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli przekazuje prawdy wiary katolickiej, informacje o Kościele i wspólnotach w nim działających, promuje chrześcijańską kulturę oraz umożliwia kulturalną dyskusję wszystkim Internautom bez względu na wiek, wyznanie i światopogląd.
Artykuły, felietony i recenzje

1. Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo przesłać artykuł, felieton lub recenzję.

2. Użytkownik przesyłając materiały do publikacji oświadcza, że jest właścicielem praw autorskich lub innych uprawniających do do udzielenia portalowi bezterminowej licencji o ile przesyłana treść nie jest prostą informacją prasową objętą dozwolonym użytkiem w myśl przepisów ustawy o prawie autorskim, prawie prasowym i prawach pokrewnych.

3. Poza szczególnymi przypadkami z zasady nie będą publikowane artykuły anonimowe. Z ważnych przyczyn nazwisko autora może pozostać tylko do wiadomości redakcji.

4. Przesłanie artykułu nie jest równoznaczne z jego publikacją. Redakcja zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji ze słusznych przyczyn.

5. Licencja udzielana Portalowi obejmuje:
- przetwarzanie cyfrowe udostępnionych materiałów
- inkorporowanie oryginalnej postaci materiałów do własnych baz danych
- wprowadzanie materiałów do sieci internet w sposób umożliwiający transmisję odbiorczą przez zainteresowanego użytkownika
- rozpowszechnianie materiałów w systemie on-line (publikacja na stronach serwisu, rozsyłanie pocztą elektroniczną do użytkowników serwisu) łącznie z utrwaleniem materiałów w pamięci ROM
- utrwalanie materiałów na nośnikach elektronicznych

6. O ile przepisy ustawy lub zawarte umowy nie mówią inaczej właścicielem praw autorskich i/lub licencji na publikowane materiały jest Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli.

7. Opublikowane na Portalu treści mogą być kopiowane i publikowane poza Portalem, o ile nie zostało to zastrzeżone, pod warunkiem wskazania autora i źródła artykułu.


Komentarze i dyskusje

1. Redakcja portalu ani Stowarzyszenie nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy i dyskusje. Równocześnie redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy i dyskusji godzących w dobre imię osób, zawierających wulgaryzmy oraz odniesień personalnych, których celem jest poniżenie lub obrażenie drugiej osoby.

2. Umieszczanie w komentarzach treści zabronionych przez prawo, wulgarnych, obraźliwych, naruszających prawa Portalu lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego podlegają odpowiedzialności karnej i cywilnej.

3. Umieszczanie komentarzy z odnośnikami do stron komercyjnych lub reklamowych bez zgody Redakcji Portalu jest zabronione i będą automatycznie usuwane.

4. Redakcja Portalu zastrzega sobie prawo do czasowego lub permanentnego blokowania użytkowników naruszających powyższe zasady.


Rejestracja i Ochrona danych


1. Rejestrując się użytkownik zobowiązuje się do podania prawdziwych danych oraz przestrzegania zasad Portalu. Nazwa użytkownika nie może być obraźliwa.

2. Użytkownik rejestrując się lub przesyłając treści autorskie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem. Bez zgody użytkownika dane te nie będą przekazywane osobom trzecim, chyba że ustawa mówi co innego.


Odpowiedzialność


1. Dane i informacje udostępniane na stronach Portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i zostały oparte na źródłach, które Redakcja Portalu uznała za rzetelne i sprawdzone.

2. Ryzyko związane z użytkowaniem i wykorzystaniem informacji udostępnianych na stronach Portalu ponosi użytkownik.

3. Portal świętego Izydora nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec użytkowników Portalu lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, związanych z wykorzystaniem informacji udostępnianych na stronach Portalu.

4. Redakcja dokłada wszelkich starań, aby serwis działał nieprzerwanie, a publikowane treści były rzetelne i sprawdzone.

5. Redakcja Serwisu nie ponosi również odpowiedzialności za zawartość witryn, które zamieszczają odnośniki do serwisu oraz witryn, do których zamieszczone są odnośniki na stronie serwisu.


Postanowienia końcowe


Redakcja Portalu rezerwuje sobie prawo do zmiany niniejszych zasad. Zmiany obowiązują od dnia opublikowania na stronach Portalu.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01644802