ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest wtorek, 16. lipca 2024    
Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Gąsior Piotr, ks.: "Msza Święta z Joanną Berettą Mollą"
Kliknij na obrazku

Najświętsza Ofiara składana przez Jezusa Ojcu za zbawienie świata jest również ofiarą dziękczynną. Komunia Święta uzdalnia człowieka do wdzięczności. Dziękczynienie za ten wielki dar towarzyszyło naszej Świętej przez całe życie. Uwielbiała Jezusa ukrytego w jej sercu, ale odkrywała Boga także w świecie, szczególnie w cudach stworzenia. „Czuję się szczęśliwa, gdy jestem w kontakcie z tak piękną przyrodą, iż mogłabym spędzać całe godziny na jej kontemplacji” – wyznała w jednym z listów do Piotra. Piękno przyrody, które dostrzegała i uczyła dostrzegać swoją rodzinę, pobudzały Joannę do uwielbienia ich Stwórcy. Życie Świętej, wypełnione szczęściem obcowania z Jezusem Eucharystycznym, radością a nieraz i heroicznym uśmiechem, było prawdziwie hymnem na cześć Stwórcy.

Jednoczenie się z Jezusem w Eucharystii każdego dnia przybliżało Joannę do nieba. Bóg żył w niej, a ona w Bogu – wśród trudu, pracy i problemów znanych każdej rodzinie. Świętość w codzienności – to coś, co w przypadku św. Joanny szczególnie zachwyca. Tymczasem źródło tej świętości – Msza Święta – jest otwarte przed każdym z nas. Jak z niego czerpać? Zapytajmy o to samą Świętą.

(fragment Wprowadzenia)Tytuł: Msza Święta z Joanną Berettą Mollą
Autor: Gąsior Piotr, ks.
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Cena: 5.00 zł

 Ocena: 2.9/5 Głosów: 3240 
Wydawnictwo:
Dom Wydawniczy Rafael

Zamów wybraną pozycję!
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03050494