ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest sobota, 18. maja 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Kozłowski Piotr, ks.: "RANDKA Z BOGIEM I Z CZŁOWIEKIEM"
Kliknij na obrazku

Choć o miłości podobno napisano już wszystko, rozważania ks. Kozłowskiego są oryginalne. Randka z Bogiem i z człowiekiem... to książka skierowana przede wszystkim do młodego czytelnika, który poszukuje odpowiedzi na niełatwe pytania związane ze sferą uczuciową. Rozterki towarzyszące nam przed pierwszym miłosnym wyznaniem, fascynacja tajemnicą, jaką jest drugi, intymność, emocjonalne pułapki i rodzaje miłości oraz życie wspólne to główne tematy poddane pod rozwagę. Intrygujący tytuł idzie w parze z niekonwencjonalną kompozycją. Książka składa się z dwudziestu rozdziałów, z których każdy został podzielony na dwie części: pierwsza dotyczy relacji międzyludzkich, druga natomiast odnosi się do Boga. Tego rodzaju zabieg kompozycyjny ma pomóc w odkrywaniu podobieństw, które towarzyszą miłości bez względu na to, kogo zdecydujemy się nią obdarzyć, Boga czy człowieka.

Ktoś powiedział mi kiedyś, że książki są jak grzyby: trzeba dobrze wybierać, żeby nie umrzeć... z nudów. Oddając więc w wasze ręce Randkę z Bogiem i z człowiekiem, czyli - kochaj i rób, co chcesz... i z kim chcesz!, żywię głęboką nadzieję, że nie zatrujecie się tym wszystkim, czym pragnę się z wami podzielić.
Miłość to wyjątkowe doświadczenie, czasem próba nas samych, a nieraz test, który wymaga pomyślnego zdania. Bez względu na to, kogo nią obdarzamy: Boga czy człowieka! Czasem wystarczy czterdzieści dni, by w niej naprawdę zasmakować. Innym razem czterdzieści lat nie wystarcza, by się nią nacieszyć... O takiej miłości chcę wam opowiedzieć.

Jeśli tytuł, jaki nadałem tej książce, intryguje Cię bądź stanowi nie lada zagadkę, to jestem pewien, że lektura kolejnych rozdziałów rozwieje wszelkie wątpliwości. Nieocenioną pomocą może również okazać się sięgnięcie do Pieśni nad Pieśniami - księgi Pisma Świętego, którą tak często cytuję. Dlaczego? Bo nie ma chyba w całej Biblii fragmentu, który równie genialnie, a zarazem uniwersalnie oddawałby prawdę o miłości.
(Autor)

Tytuł: RANDKA Z BOGIEM I Z CZŁOWIEKIEM
Autor: Kozłowski Piotr, ks.
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
ISBN: 978-83-7505-163-6
Oprawa: miękka
Stron: 236
Format: 136x210 mm
Cena: 24.90 zł
Informacje dodatkowe: Czyli kochaj i rób co chcesz... i z kim chcesz!

 Ocena: 2.9/5 Głosów: 3674 
Wydawnictwo:
Wydawnictwo WAM

Powyższą pozycję można zakupić w:
Księgarnia WAM
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02076005