ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest poniedziałek, 26. lutego 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Kuria Metropolitalna w Częstochowie: "Tygodnik Katolicki Niedziela nr 23 + DVD "Pielgrzym""
Kliknij na obrazku

Do numeru 23. "Niedzieli" dołączony jest bezpłatnie film "Pielgrzym" o Pierwszej Pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r.

Z 23. numerem "Niedzieli" (7 czerwca) oferujemy naszym Czytelnikom płytę DVD z filmem o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny pt. "Pielgrzym". Cena tygodnika nie ulega zmianie - 4 zł. Film wraz z gazetą można będzie nabyć od 2 czerwca.

Ci, którzy osobiście uczestniczyli w wydarzeniu pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w roku 1979 lub śledzili je za pośrednictwem telewizji, radia lub prasy, mają dziś ponad 40 lat i obejrzą ten film ze wzruszeniem. Będzie im przypominał przeżyte wówczas chwile, refleksje, nadzieje, oczekiwania; pomoże odnowić entuzjazm wiary, który wtedy im towarzyszył. Młodszemu pokoleniu, które brało udział w kolejnych pielgrzymkach Jana Pawła II do Ojczyzny (1983, 1987, 1991, 1995, 1997, 1999, 2002), film pozwoli zapoznać się z wartościami, na fundamencie których Wielki nasz Rodak zalecał nam wznosić ojczysty dom. Najmłodszym zaś, czyli tym, którzy mają dziś po kilkanaście lat, a wydarzenia Wielkiego Pontyfikatu znają się tylko z ekranu czy publikacji, film ten pozwoli poznać nurt wydarzeń, które ukształtowały nasze obecne życie narodowe i oblicze współczesnej Europy.

Film zrealizowany przez Andrzeja Trzos-Rastawieckiego, na zlecenie Episkopatu Polski, jest filmem dokumentalnym. Jego premiera odbyła się 3 listopada 1979 r. w Watykanie w obecności Ojca Świętego, który, dziękując reżyserowi, powiedział po projekcji: "Bóg zapłać. Cieszę się, że oczy moje mogły widzieć to, co będą mogli oglądać moi rodacy w kraju. Dawniej pisało się dokumentację tylko piórem, teraz pisze się ją także kamerą. Jest to wspaniała dokumentacja". Potem projekcje filmu odbywały się w wielu polskich kościołach. Na początku 1981 r. zapadła decyzja o przekopiowaniu "Pielgrzyma" na taśmę 35 mm i rozpowszechnianiu go w kinach.

Film przypomni nam o przesłaniu, jakie Jan Paweł II wówczas do nas skierował. Zainteresujmy tym przesłaniem nasze dzieci, wnuki. Przekażmy im wartości, których nauczał Ojciec Święty.

Karol FalkoTytuł: Tygodnik Katolicki Niedziela nr 23 + DVD "Pielgrzym"
Autor: Kuria Metropolitalna w Częstochowie
Wydawnictwo: Kuria Metropolitalna w Częstochowie
Oprawa: miękka
Cena: 4.00 zł

 Ocena: 3.0/5 Głosów: 3408 
Wydawnictwo:
Kuria Metropolitalna w Częstochowie
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02512192