ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Januszewski Ernest: "BIBLIA NASZYCH DZIECI"
Kliknij na obrazku

Biblia naszych dzieci jest niezastąpioną pomocą w przekazywaniu wiary dzieciom. Przedstawia wydarzenia ze Starego i Nowego Testamentu tak, jakby działy się tu i teraz. Dzięki temu dzieci uczestniczą w dialogu biblijnych postaci z Bogiem i bez trudu potrafią odpowiedzieć na proste pytania do tekstów. Rozwija to inteligencję emocjonalną maluchów i, co bardziej istotne, zwraca ich uwagę na fakt, że Bóg towarzyszy każdemu, zarówno w smutkach, jak i radościach. Dwieście znakomitych, przygotowanych z wielką starannością ilustracji, przyciągnie dziecięcą uwagę i będzie sprawdzianem ze spostrzegawczości i poczucia humoru dla dorosłych.

Poznając różne postaci biblijne oraz dzieje, jakie Bóg im przygotował, dzieci nabiorą pewności, że Bóg nawet z najtrudniejszych sytuacji potrafi wyprowadzić dobro i realizuje w ten sposób plan zbawienia człowieka. Wprowadzając w taką postawę wiary dzieci będą odkrywać i żywić przekonanie, że Bóg czuwa nad ich życiem, że Bóg jest mocny i kocha. Będą czuły się bezpieczne, szczęśliwe, będą rozumiały siebie, innych ludzi i otaczający świat.
Niech kontakt ze słowem Bożym pomoże wszystkim dostrzegać, że Słowo jest skutecznym narzędziem mocy Pana Boga, który w ten sposób czyni lepszym nasze życie, oświeca nasz rozum, umacnia naszą wolę i zdolności oraz przyczynia się do tego, by Boża miłość zamieszkiwała w naszych sercach.
Z błogosławieństwem
bp Zbigniew Kiernikowski

Tytuł: BIBLIA NASZYCH DZIECI
Autor: Januszewski Ernest
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
ISBN: 978-83-7505-433-0
Oprawa: twarda
Stron: 406
Cena: 39.00 zł

 Ocena: 3.0/5 Głosów: 3694 
Wydawnictwo:
Wydawnictwo WAM

Powyższą pozycję można zakupić w:
Księgarnia Wydawnictwa WAM
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02347993