ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest środa, 22. maja 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Praca zbiorowa: "Powołani. Poznaj duchownych z pasją A.D.2011"
Kliknij na obrazku

Nasi bohaterowie to księża, którzy swoją ponadprzeciętną działalnością sprawiają, że polski Kościół wciąż przyciąga ludzi młodych, stanowi dla nich alternatywę i otwiera przed nimi nowe możliwości. To duchowni, którzy oprócz ewangelizacji w klasycznym ujęciu tego słowa, wykorzystują wszelkie dostępne płaszczyzny (Internet, media, książki, spotkania, koncerty), by nauczać. Ale to także, a może przede wszystkim zwykli ludzie, normalni mężczyźni, którzy chętnie grają w piłkę nożną, chodzą do siłowni, wspinają się, jeżdżą na nartach, chodzą na rockowe koncerty, piszą muzykę, czy wsiadają na Harleya zaraz po niedzielnej Mszy Św. Realizują swoje pasje i zarażają nimi innych.

Kalendarz „Powołani A.D. 2011. Poznaj duchownych z pasją” powstał właśnie dlatego, by przełamać pewne, dość konserwatywne spojrzenie na polskich duchownych i tradycyjne myślenie o nich. Zdajemy sobie sprawę, że tworząc go poszłyśmy pod prąd – wszak nie wiadomo jak efekt naszych prac zostanie w Polsce przyjęty. Ale jedno jest pewne, spotkania, rozmowy i fotografowanie Księży to była dla nas wielka lekcja, przede wszystkim pokory. Kto nie wierzy może spróbować namówić kolejnych polskich duchownych, do udziału w kolejnym tego typu projekcie. Interesujących kapłanów w Polsce nie brakuje!

Duchowni z kalendarza:
1. Ks. Łukasz Piórkowski z Krakowa, twórca „Laboratorium wiary”, znają go wszystkie dzieci oglądające program „Ziarno”.
2. Ks. Paweł Łukaszka z Nowego Targu, hokeista, reprezentant Polski, olimpijczyk z Lake Placid.
3. Ks. Andrzej Tuszyński z Radomia, założyciel stowarzyszenia „Arka”, działacz społeczny, animator młodzieży.
4. Ks. Jacek Stryczek z Krakowa, prowadzi stowarzyszenie „Wiosna”, uczy przedsiębiorczości, opiekuje się biznesmenami, a jego akcje typu „Spowiedź pod Galerią Krakowską” były wielokrotnie nagłaśniane medialnie.
5. Ks. Michał Misiak z Łodzi, prekursor dyskotek ewangelizacyjnych, organizator koncertów bezalkoholowych, podczas których uczestnicy mogą się np. wyspowiadać.
6. Ks. Jan Duda z Kielc, radiowiec z zamiłowania, twórca strony kielcelive.pl, chce ewangelizować przez media.
7. Ks. Sławomir Nowak z Kalisza, zapalony harleyowiec, organizator Spotkań Motocyklowych z Mszą Św., na które co roku przyjeżdżają tysiące miłośników harleyów i nie tylko.
8. Ks. Grzegorz Sprysak, michalita z warszawskiego Bemowa, współorganizator jedynej na świecie pielgrzymki rolkowej.
9. Ks. Adam Zyzik z Częstochowy, proboszcz na miarę XXI wieku. Gdy potrzebował pieniędzy na budowę kościoła, wziął kredyt pod zastaw rodzinnego mieszkania.
10. Ks. Rafał Praski z Miedźna (woj. Śląskie). Miłośnik boksu, piłki nożnej i dobrej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi. Zasłynął jako organizator piłkarskich rozgrywek: księża kontra hiphopowcy.
11. Ks. Andrzej Łuszcz z Zamościa, Mistrz Polski Księży w tenisie stołowym, założyciel wielu klubów sportowych i jednocześnie prężnie działający muzyk.
12. Ks. Bogusław Zeman z Lublina, współredaktor najnowszego przekładu Pisma Świętego z komentarzem. Autor wielu książek dla dzieci, wymyślił postać Słonia Bombika.

Tytuł: Powołani. Poznaj duchownych z pasją A.D.2011
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Fundacja Opoka
Cena: 25,00

 Ocena: 3.0/5 Głosów: 3564 
Wydawnictwo:
Fundacja Opoka

Powyższą pozycję można zakupić w:
Księgarni GLORIA24.pl
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01906991