ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest wtorek, 16. lipca 2024    
Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
EDWARD KACZYŃSKI OP: "Moje spotkania z Janem Pawłem II"
Kliknij na obrazku

Wybitny polski teolog moralista, wieloletni rektor Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie, pisze na temat nauczania społecznego Jana Pawła II i wspomina jego pobyt w Rzymie.

Książka o. Edwarda Kaczyńskiego o nauczaniu Jana Pawła II jest dobrym i krótkim przewodnikiem poświęconym głębokiej i złożonej myśli Wielkiego papieża z rodu Polaków – pisze we wstępie kard. Stanisław Dziwisz – Z radością należy powitać zbiór studiów Ojca Edwarda Kaczyńskiego. Jego publikacja z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia nauki i osobowości sługi Bożego Jana Pawła II. W części pierwszej – poświęconej nauczaniu Jana Pawła II – chodzi przede wszystkim o problematykę dotyczącą stosunku moralności do prawdy, prawa naturalnego, praw człowieka, demokracji, kultury, pokoju, godności i pochodzenia życia ludzkiego, małżeństwa i rodziny jako komunii osób, i innych problemów Kościoła posoborowego.

Krótkie omówienia włączone w części końcowej, poświęconej wspomnieniom o Janie Pawle II, ujawniają uczuciowy stosunek Autora do nadzwyczajnej osobowości ojca świętego Jana Pawła II. Wspomnienia dotyczą papieskiego pasterzowania, stosunku do problemów Ameryki Łacińskiej, 25-lecia pontyfikatu, a także chwil odchodzenia papieża do domu Ojca.

Tytuł: Moje spotkania z Janem Pawłem II
Autor: EDWARD KACZYŃSKI OP
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
ISBN: 978-83-211-1825-3
Cena: 29,00 zł

 Ocena: 3.0/5 Głosów: 3017 
Wydawnictwo:
Instytut Wydawniczy PAX

Zamów wybraną pozycję!
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02997899