ISIDORUS nowości wydawnicze
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót Powrót
Wojciech Żmudziński SJ: "Seks-skandale w Biblii"
Kliknij na obrazku

Inspiracją do napisania tej niewielkiej książeczki był szum medialny, jaki pojawił się wokół seks-afer, które wybuchły na przełomie lat 2006 i 2007 w świecie polityki. Z doświadczenia wiem, że każda trudna sytuacja, każda dyskusja na tak zwane gorące tematy, może być okazją do lepszego poznania człowieka i świata. Może być także zachętą do poszukiwania w Biblii odpowiedzi na niektóre dylematy naszego życia. Nie my wymyśliliśmy zdrady i gwałty. Nasza epoka nie jest bardziej okrutna niż epoka, w której żyli król Dawid czy Chrystus.

Nasza młodzież nie jest bardziej zepsuta i bardziej arogancka od tej, którą Mojżesz prowadził przez pustynię. Podobnie jak dziś, wielu z nich nie przestrzegało ogólnie przyjętych zasad moralnych i nie szanowało rodziców. Odnalezienie w Piśmie Świętym historii analogicznych do bulwersujących wydarzeń, o jakich słyszymy dziś w środkach masowego przekazu, może pomóc nam zrozumieć, że ludzka słabość tak jak była kiedyś, tak i jest dzisiaj największym wrogiem rodzaju ludzkiego. Nie chodzi mi o pokazanie, że mimo ciągłych skandali, nie jest jednak tak źle, lecz o konstruktywną dyskusję nad pytaniem: dlaczego człowiek, mimo tylu tysiącleci doświadczeń, popada wciąż w te same, obrzydliwe grzechy?

Interpretacje fragmentów Pisma Świętego, które pośrednio lub bezpośrednio pojawiają się w tym tekście, mogłyby być udokumentowane stanowiskiem konkretnych egzegetów. Jednak ze względu na charakter tej publikacji i by uczynić ją bardziej czytelną dla odbiorcy niezajmującego się na co dzień studiowaniem Biblii, postanowiłem pominąć wszelkie odnośniki do literatury fachowej. Jestem przekonany, że każdy wychowawca, który przyjmie zaproszenie do lektury tych stron, będzie mógł poprowadzić z licealistami przynajmniej kilka fascynujących lekcji.

Proszę jednak nie traktować tego, co napisałem jako materiałów dydaktycznych. Moim zamysłem nie było przygotowanie gotowców dla leniwych nauczycieli, lecz skłonienie każdego czytelnika do refleksji nad życiem i do samodzielnej lektury Pisma Świętego. Jeśli nie jest zaznaczone inaczej, wszystkie cytaty pochodzą z Pisma świętego Starego i Nowego Testamentu, Wydawnictwo Pallotinum. Poznań 2005, (Biblia Tysiąclecia).

Wojciech Żmudziński SJ - jezuita, z wykształcenia teolog biblijny i pedagog, dyrektor Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe w Gdyni, dyrektor Gimnazjum i Liceum Jezuitów oraz Edukacyjnej Kliniki - Poradni Profilaktyki Uzależnień.
Autor książek: Biblijni liderzy, Boży dar - mamona, Narkomani i Chrystus oraz Metodologia uczenia się. Znany jest także z licznych publikacji w prasie i ze szkoleń dla nauczycieli. W ostatnim czasie wypracował zajęcia seminaryjne dla katechetów pod tytułem: „Kontrowersyjne fragmenty Pisma Świętego".

Tytuł: Seks-skandale w Biblii
Autor: Wojciech Żmudziński SJ
Wydawnictwo: Wydawnictwo RHETOS
ISBN: 978-83-907630-8-8
Oprawa: miękka
Stron: 72
Format: 125x195 mm
Cena: 14.00 zł

 Ocena: 2.9/5 Głosów: 2623 
Wydawnictwo:
Wydawnictwo RHETOS
Recenzje czytelników
Napisz recenzję
Aby dodać recenzję, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie napisano jeszcze recenzji. Napisz własną recenzję klikając na przycisk "Napisz recenzję" znajdujący się powyżej.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02065706