ISIDORUS zprávy
Dnes je středa, 12. června 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Z domova
Ze světa
Z Vatikánu
Z episkopátu
Z diecéze
Z farnosti
Věda
Zpět Zpět
Stavějte na skále, kterou je Kristus Tiskni
neděle, 28 května 2006, 19:09
Přidal: (Admin)
V sobotu večer se papež setkal s mládeží na Krakovských pláních. Tématem rozjímaní byly slova svatého Evangelia u Matouše o stavění na skále (Mat 7,24-). V tomto Evangeliu Ježíš vyzval k stavění na skále, která zaručuje, že se dům nezhroutí. Ježíš říká „každého, kdož slyší tato má slova a plní je, je podobe moudrému muži, který stavěl svůj dům na skále.” „Nejsou to prázdná slova vypovídané kymkoliv, nýbrž slova Krista. Nejedná se naslouchaní komukoliv, nýbrž o naslouchaní Kristu. Nejedná se o splňovaní čehokoliv, nýbrž splňovaní slov Krista,“ říkal mladým shromážděným na pláních Krakova.

Papež Benedikt XVI. na krakovských pláních
Papež Benedikt XVI. na krakovských pláních
Po návštěvě rodiště svého předchůdce, Wadowic, kde se modlil u křtitelnice, ve které byl Jan Pavel II pokřtěn a kde „všechno začalo“, navštívil papež mariánské poutní místo Kalwarii Zebrzydowskou a pak Baziliku Božího Milosrdenství v krakovských Lagiewnikach. Tam se setkal s nemocnými. Věrným nemocným předal slova, že skrze své utrpení a jeho spojovaní s umučeným Kristem jsou pravými svědky a obrazy víry, naděje a lásky. „Chtěl bych každého z Vás zvlášť přitisknout k sobě, ale praktický není to možné, proto Vás tisknu v srdci“ – promluvil polsky.

Na Wawelu se v tento den modlil u konfese sv.Stanislava, biskupa a mučedníka. Pak se vydal do kurií odpočinout si před večerním setkáním s mladými.

Tam je pak povzbuzoval ke stavění víry na skále – Kristu.

„Stavět na Kristu a s Kristem znamená stavět na základě, kterého jméno je ukřižovaná láska. Znamená to stavět s Někým, kdo nás zná lépe, než my sami a mluví „Jsi mi drahý, milují Tě (srov. Iz 43,4). Znamená to stavět s někým, kdo je vždy věrný, i když my odmítáme věrnost... Znamená to stavět s někým, kdo se skloní nad poraněným lidským srdcem a mluví «Aniž já tebe odsuzuji. Jdiž a nehřeš více. (Jan 8,11)». Stavět na Kristu znamená opírat své toužení, smutky, ambice a plány do Jeho vůle. To znamená říci sobě, rodině, přátelům, celému světu a především Kristu: Pane, nechci nic dělat v životě proti Tobě, neboť Ty víš, co je pro mně nejlepší. Ty máš slova věčného života (J 6,68). Přátelé, nebojte se postavit na Krista!“.

Papež také zdůraznil, že stavět na Kristu – skále jde pouze tam, kde je ten, koho samotný Ježíš pojmenoval skálou, v Církvi, kde je a pomáhá Petr naší doby.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.03971791