ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Den pro prarodiče a vnoučata Drukuj
środa, 18 czerwca 2008, 15:42
Dodał: Veronika Čepelková (Veronika)
Prarodiče a vnoučata z mnoha míst královéhradecké diecéze zavítali v sobotu 7. 6. do Potštejna na historicky první společný den ve westernovém stylu.


Westernový den pro prarodiče a vnoučata začal dopolední bohoslužbou pod širým nebem v přírodním areálu Kempu Country Vochtánka. Po duchovním programu následovalo kovbojské a indiánské představení. Své nenapodobitelné umění jezdectví a práce s koněm předvedl závodník rodea Ivoš Rára, s ukázkou drezúry koní vystoupili manželé Tomkovi z ranče Sedící kůň, tajemství indiánských zvyků a dovedností prozradil Petr Staněk z jezdecké farmy Oklahoma a rodeo na ovečkách dětem umožnil Jirka Kašpárek s border kolií Kevinem Costnerem. Odpoledne se soutěžilo v hodu podkovou, točení lasem, ve zpěvu a střílení lukem. Mezi seniory a děti zavítala známá zpěvačka, herečka a moderátorka Zora Jandová, která svoji návštěvu zpestřila pěveckým vystoupením, historkami ze života a rozdáním diplomů s porotcovským podpisem za účast v soutěžích.

Proč senioři a děti?

Akce volně navazovala na pobyty pro prarodiče s vnoučaty, které se každoročně konají v Diecézním středisku Marianum v Janských Lázních. Hlavním cílem Dnu pro prarodiče a vnoučata bylo především prohloubení a upevnění vztahů právě mezi těmito dvěmi generacemi prostřednictvím společných aktivit, zaměřených nejen zábavně, ale i duchovně. „Doporučuji všem prarodičům, aby se podobných akcí zúčastnili, dokud vnoučata mají chuť s nimi jezdit. Setkání, včetně mše sv., bylo v pěkném prostředí a líbilo se nám,“ řekla Ludmila Syrová, která do Potštejna přijela se svojí sestrou a čtyřmi vnoučaty. Záštitu nad celou akcí převzal královéhradecký biskup Dominik Duka a ministerský poradce František Bartoš. Pořadatelem bylo Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové ve spolupráci s Gaudium o. p. s. a Western Vochtánka Potštejn.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03299903