ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. lipca 2024    
św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Kudowa Zdrój: Odpust parafialny Drukuj
niedziela, 30 marca 2008, 20:15
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kudowie Zdroju w dniu dzisiejszym obchodziliśmy odpust. Parafia do odpustu przygotowywała się poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Słowo Boże podczas uroczystości odpustowej oraz podczas pozostałych mszy świętych wygłosił do parafian ks. kanonik Henryk Wachowiak – ojciec duchowny Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

Jezu Ufam Tobie
Jezu Ufam Tobie

Podczas homilii przewodnim tematem było Miłosierdzie Boże i obietnice dane św. Siostrze Faustynie Kowalskiej za oddawanie czci Miłosierdziu Bożemu. „Pewien ksiądz spowiadał człowieka już po raz „enty”, aż w pewnym momencie nie wytrzymał i mówi do niego: „Jeżeli następnym razem przyjdziesz znowu spowiadać się z tych samych grzechów, nie udzielę Ci rozgrzeszenia!”. Po jakimś czasie przychodzi penitent ponownie do spowiedzi i zaczyna spowiadać się z tych samych grzechów. Spowiednik już nie wytrzymuje i chciał wykonać obietnicę złożoną poprzednim razem, kiedy nagle z krzyża wiszącego w pobliżu konfesjonału Jezus podnosi rękę i rozgrzesza penitenta zwracając się jednocześnie do kapłana: „Miłosierdzie Boże jest nieograniczone i tylko ja mam prawo nie odpuścić jemu grzechów”. – opowiadał kaznodzieja. „Znamy wiele przypowieści o miłosierdziu. Jedną z nich jest przypowieść o Synu Marnotrawnym. Tak naprawdę przypowieść ta powinna być zatytułowana „O miłosiernym Ojcu” – kontynuował ks. Wachowiak.

Na zakończenie homilii zwrócił się do wszystkich obecnych z prośbą, aby starali się każdego dnia coraz bardziej ufać Jezusowi, ufać Jego niezmiernemu Miłosierdziu. Żeby te obietnice nie były gołosłowne, uklęknął wraz z wiernymi przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który jest umieszczony w prezbiterium, i rozpoczął wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Na zakończenie mszy świętej ks. proboszcz podziękował ks. Henrykowi za Jego posługę odpustową w parafii oraz poprosił o udzielenie wszystkim uroczystego błogosławieństwa odpustowego.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03362703