ISIDORUS zprávy
Dnes je čtvrtek, 13. června 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Z domova
Ze světa
Z Vatikánu
Z episkopátu
Z diecéze
Z farnosti
Věda
Zpět Zpět
Své internetové stránky už má i Vatikánský městský stát Tiskni
čtvrtek, 19 července 2007, 20:20
Přidal: (Admin)
Prostřednictvím nového internetového portálu s adresou www.vaticanstate.va lze nyní navštívit Vatikánský městský stát i virtuálně.

opis
opis
autor
V těchto dnech byly uvedeny do provozu webové stránky Vatikánského městského státu. Zřídil je Governatorát Vatikánského městského státu ve spolupráci se společností Telecom Italia. Jak se uvádí v jejich společném komuniké z 18.7.2007, podnětem k vytvoření stránek byla stále početnější přítomnost poutníků a turistů ve Vatikánu i nepřetržité žádosti o informace, které denně přicházejí na úřady Vatikánského městského státu.

Nový institucionální webový portál s adresou www.vaticanstate.va nabízí základní informace o Vatikánském městském státu a jeho činnosti. Je přístupný v pěti jazykových mutacích – italské, anglické, francouzské, španělské a německé –, ke kterým zanedlouho přibude i šestá – portugalská.

Prostřednictvím pěti sekcí (Stát a vláda, Služby, Jiné instituce, Památky, Nakupování) stránky představují orgány Vatikánského městského státu, informují o úředních hodinách různých služeb pro veřejnost nebo přibližují historii hlavních vatikánských památek.

V sekci "Památky" upoutají pozornost návštěvníka samostatné fotoprezentace Svatopetrské baziliky, Vatikánských zahrad nebo letního sídla papeže v Castel Gandolfu. Kuriozitou je fotogalerie automobilů papežů: kromě fotografií těch současných, které používá Benedikt XVI., zde lze najít také černobílé snímky aut, ve kterých byli převáženi jeho předchůdci.

Stránky navíc prostřednictvím pěti webkamer umožňují unikátní pohledy na Vatikán v reálném čase: např. na Náměstí sv. Petra, na poutníky modlící se u hrobu Jana Pavla II. nebo na Vatikánské zahrady. Zájemci na stránkách najdou také odkazy na oficiální internetové stránky Svatého stolce, Vatikánských muzeí nebo Vatikánského rozhlasu.

Zřizovatelé portálu mysleli i na numismatiky a filatelisty, jimž by v blízké budoucnosti chtěli nabídnout možnost on-line nákupu vatikánských mincí a známek v sekci "Nakupování", která je však nyní zatím jenom v testovací fázi.

Miriam Cekotová

Zdroj: RV, ZENIT

Převzato z http://tisk.cirkev.cz
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.03272104