ISIDORUS zprávy
Dnes je neděle, 21. dubna 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Z domova
Ze světa
Z Vatikánu
Z episkopátu
Z diecéze
Z farnosti
Věda
Zpět Zpět
Den pro prarodiče a vnoučata Tiskni
středa, 18 června 2008, 15:42
Přidal: Veronika Čepelková (Veronika)
Prarodiče a vnoučata z mnoha míst královéhradecké diecéze zavítali v sobotu 7. 6. do Potštejna na historicky první společný den ve westernovém stylu.


Westernový den pro prarodiče a vnoučata začal dopolední bohoslužbou pod širým nebem v přírodním areálu Kempu Country Vochtánka. Po duchovním programu následovalo kovbojské a indiánské představení. Své nenapodobitelné umění jezdectví a práce s koněm předvedl závodník rodea Ivoš Rára, s ukázkou drezúry koní vystoupili manželé Tomkovi z ranče Sedící kůň, tajemství indiánských zvyků a dovedností prozradil Petr Staněk z jezdecké farmy Oklahoma a rodeo na ovečkách dětem umožnil Jirka Kašpárek s border kolií Kevinem Costnerem. Odpoledne se soutěžilo v hodu podkovou, točení lasem, ve zpěvu a střílení lukem. Mezi seniory a děti zavítala známá zpěvačka, herečka a moderátorka Zora Jandová, která svoji návštěvu zpestřila pěveckým vystoupením, historkami ze života a rozdáním diplomů s porotcovským podpisem za účast v soutěžích.

Proč senioři a děti?

Akce volně navazovala na pobyty pro prarodiče s vnoučaty, které se každoročně konají v Diecézním středisku Marianum v Janských Lázních. Hlavním cílem Dnu pro prarodiče a vnoučata bylo především prohloubení a upevnění vztahů právě mezi těmito dvěmi generacemi prostřednictvím společných aktivit, zaměřených nejen zábavně, ale i duchovně. „Doporučuji všem prarodičům, aby se podobných akcí zúčastnili, dokud vnoučata mají chuť s nimi jezdit. Setkání, včetně mše sv., bylo v pěkném prostředí a líbilo se nám,“ řekla Ludmila Syrová, která do Potštejna přijela se svojí sestrou a čtyřmi vnoučaty. Záštitu nad celou akcí převzal královéhradecký biskup Dominik Duka a ministerský poradce František Bartoš. Pořadatelem bylo Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové ve spolupráci s Gaudium o. p. s. a Western Vochtánka Potštejn.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.03088283