ISIDORUS wydawnictwa
Dzisiaj jest piątek, 8. grudnia 2023    
Niepokalanego Poczęcia NMP; VIII rocznica zatwierdzenia Stowarzyszenia św. Izydora z Sewilli
Logowanie | RejestracjaIndeks książek wg autorów Zabawka BogaPokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?7 Tajemnic Spowiedzi SentencjeCzwarta tajemnica Fatimska?Europo nie możesz żyć bez BogaKomentarz do ksiąg Nowego TestamentuKomentarz do ksiąg Starego TestamentuKomentarz do EwangeliiZobacz pozostałe WydawnictwaRafael TYNIEC WAM Wyd. Karmelitów Bosych ZnakZobacz pozostałe Księgarnie internetoweGloria24.plZobacz pozostałe Księgarnie w miastachCzęstochowa Bydgoszcz Gniezno Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Powrót PowrótPRAŽSKÁ SCÉNA - Nakladatelství divadelní literatury

PRAŽSKÁ SCÉNA - Nakladatelství divadelní literatury

O nakladatelství divadelní literatury PRAŽSKÁ SCÉNA

Organickou součástí divadla je jeho kvalifikovaná reflexe, o níž od r. 1993 soustavně usiluje specializované nakladatelství divadelní literatury PRAŽSKÁ SCÉNA. Toto nezávislé nakladatelství osobou vydavatele – Jana Dvořáka – navazuje na časopis Scéna, přispívající před listopadem 1989 svou kritičností k aktivizaci kulturní fronty.

Knihy jsou nejen zdrojem poznání, ale i zrcadlem a pamětí, což platí pro divadlo mizející s časem se zvláštní naléhavostí, neboť scénické obrazy mizí a zůstává jen psané slovo interpretace. Programem nakladatelství je přednostní zájem o moderní a současné české divadlo, které tento nakladatelský program nejen zrcadlí, ale především nejnovější kapitoly historie divadla pohotově fixuje. V oblasti knižní divadelní literatury, reflektující současné české divadlo, se Pražská scéna stala počtem vydaných titulů a celkovým počtem 75 000 vydaných výtisků vůbec největším soukromým vydavatelem v oblasti divadelní literatury v České republice.

Nakladatelství divadelní literatury PRAŽSKÁ SCÉNA stále více projevuje ambici být více než jen vydavatelstvím ve smyslu servisní a distribuční základny, tou přirozeně Pražská scéna zůstává, ale zároveň – v rámci prvotního dobrovolného úkolu služby českému divadlu – se Pražská scéna stává stále více vědecko-výzkumnou bází oboru, novým nestátním a nezávislým centrem českého divadla, kreativního ohniska vizí, nápadů a projektů, sdružujícího kolem sebe nejpřednější odborníky a celé týmy a realizujícího co nejpohotověji stále závažnější odborné programy a grantové úkoly. A to už nejen v oblasti divadla, ale v přímé návaznosti na divadlo i dalších dramatických a vizuálních umění a médií. Toto vše je činěno s maximální hospodárností, flexibilitou a dynamikou, inspirováno i praxí čilých nenáročných subjektů podnikatelského trendu Independents.

Pilíři činnosti Pražské scény jsou rozsáhlé odborné programy, mezi něž náležel například ediční projekt Odkaz Jana Grossmana divadelníkům, který během let 1996–2001 nabídl celkem 6 knižních svazků k tématu našeho významného divadelního režiséra a divadelního teoretika druhé poloviny XX. století, nebo náleží běžící cykly o nejvýznamnějším uměleckém hnutí 80. a 90. let Pražská pětka (od r. 1999 celkem 5 knižních publikací + bonus), řada Teatrologie, cyklus současná česká divadelní Režie (Krofta, Kříž, Lébl, Morávek, Pitínský ad.), dále řada Panorama českého alternativního divadla, projekt Zlatá šedesátá nebo ediční program teorie a praxe divadelní komedie a komiky v nové edici Komedie. Nabídka nakladatelství se tak uskutečňuje v několika edicích, edičních řadách nebo cyklech, které jsou specifikovány v samostatném oddíle Edice (jednotlivé tituly jsou pak prezentovány v oddíle Katalog). Vedle toho jsou vydávány také dvě periodické řady divadelních almanachů (od r. 2001 almanach příští vlny divadla a revue nezávislé scény ORGHAST a od r. 2003 almanach kultu komiky KOMIK).

Nakladatelství PRAŽSKÁ SCÉNA se několikrát svým vlastním stánkem zúčastnilo mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti a svými knihami také knižních veletrhů ve Frankfurtu, Lipsku, Jeruzalémě apod., svými tituly bodovalo v soutěži O nejkrásnější českou knihu i anket Lidových novin Kniha roku. Od r. 1993 je PRAŽSKÁ SCÉNA členem stavovského Svazu českých nakladatelů a knihkupců.

Náročný neprofitový program odborné reflexe současného českého divadla je možný díky podpoře Ministerstva kultury České republiky, hlavního města Prahy a jeho městských částí, Grantové agentury České republiky, řady nadací /Nadace Český literární fond, Nadační fond Obce spisovatelů, Open Society Fund, Pro Helvetia ad./, partnerů a společností, jakož i spoluprací s dalšími kulturními institucemi, ústavy a vysokými školami (akademie a univerzity) a vyššími odbornými školami. Vítanou pomocí je vážný zájem sponzorů a investorů. Všem náleží dík za podporu vizitky české kulturnosti, naší kultury, která je naší šancí a naší nezcizitelnou hodnotou.

Na práci nakladatelství PRAŽSKÁ SCÉNA se podílela a participuje – vedle editorů, redaktorů, odborných recenzentů, knižních grafiků a fotografů – především řada respektovaných autorů, jakými jsou například Ondřej Cihlář, Jan Czech, Jan Dvořák, Vlasta Gallerová, Jan Grossman, Tomáš Hanák, Josef Herman, Zdeněk Hořínek, David Hrbek, Vladimír Hulec, Jan Hyvnar, Jiří Jelínek, Zuzana Jindrová, Oldřich Kaiser, Václav Königsmark, Hubert Krejčí, Josef Krofta, Miloslav Klíma, Jiří Lábus, Tatjana Lazorčáková, Jiří Macháček, Jana Machalická, Karel Makonj, Nina Malíková, Václav Martinec, Vladimír Mikulka, Vladimír Morávek, Lucie Němečková, Eva Petláková, Jan A. Pitínský, Věra Ptáčková, Marie Reslová, Jan Roubal, Vlasta Smoláková, Jiří Štefanides, Alex Švamberk, Martin J. Švejda, Pavel Taussig, Zdeněk A. Tichý, Egon Tobiáš, Lumír Tuček, Nina Vangeli, David Vávra, Věra Velemanová, Miluše Viklická, Ivan Vyskočil a mnozí další (a prostor je otevřen pro kohokoliv dalšího).

Knihy vznikaly v řadě špičkových grafických studií /Aspera, Bi-MAC, Filipdesign – Designiq, Hamlet, K. O. H., Leonardo, Najbrt a Lev, Typo Plus aj./ a v předních tiskárnách /EKON Jihlava, Libertas, PBtisk Příbram, Serifa, Tiskárny Vimperk ad./. V současné době se spolupráce ustálila díky kvalitě a spolehlivosti u grafického studia DESIGNIQ (dříve Filipdesign) a ve spolupráci především s vynikající jinonickou tiskárnou SERIFA.

A ještě poznámka ke stavovským zásadám a serióznosti: nakladatelství divadelní literatury Pražská scéna zásadně uvádí pevné ceny, již od roku 2001 ve všech svazcích také v Euro, v tiráži je udávána výše nákladu a rok vydání a nakladatelství se důsledně vyhýbá svodům „levných knih“, kupcům knih garantuje, že tituly Pražské scény nikdy nenajde zlevněné v nedůstojném skladovém prostředí, ale výlučně v síti odborných a nejprestižnějších knihkupectví v celé České republice.


Dane teleadresowe:
146 00 Praha (Česká republika)
Nowości wydawnicze
Hořínek Zdeněk "Duchovní dimenze divadla"

Hořínek Zdeněk
"Duchovní dimenze divadla"

Cena: 199 Kč

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03754901