ISIDORUS 1% dla OPP
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Organizacje
Aktualności
Porady
Powrót Powrót
1% podatku na pomoc dla dzieci z Białorusi Drukuj
piątek, 30 grudnia 2011, 19:55
Dodał: (Admin)
Od początku sierpnia 2007 roku jako Zakon Szkół Pobożnych podjęliśmy pracę duszpasterską w parafii katolickiej w Czausach na Białorusi. Jest to wschodnia część Białorusi około 55 km. od granicy z Rosją. Naszym zadaniem jest też dokończenie rozpoczętej wcześniej budowy obiektu kościoła i klasztoru. Kiedy rozpoczynaliśmy w 2007 roku wspólnota wiernych liczyła 15 osób. Dziś jest to 50 osób regularnie uczęszczających na Msze św. niedzielne i mamy jeszcze filie w pobliskich wioskach. Na zajęcia z religii przychodzi 15 dzieci. Mieliśmy już Uroczystość I Komunii Świętej i pierwsza grupa starszej młodzieży w 2011 roku przystąpiła do Bierzmowania. Regularnie raz w roku naszą wspólnotę odwiedza nasz Ordynariusz – abp Tadeusz Kondrusiewicz.


Od dwóch lat nasze dzieci i młodzież wyjeżdżają na wakacje dzięki Stowarzyszeniu PARAFIADA im. św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy. Tak było też w 2011 roku. Wtedy nasz wyjazd stał pod znakiem zapytania w związku z sytuacją ekonomiczną i społeczną na Białorusi. Przez cały 2011 rok inflacja na Białorusi sięgnęła ponad 100%. Na przyszły rok prognozy są podobne. Dzieci przez cały rok odkładają na wakacje. Zbierają butelki, znajdują krótko terminowe prace do wykonania, a jesienią i wiosną w ramach swojego wolnego czasu zatrudniają się do pracy w kołchozach na 10 – 12 godzin pracy w polu, aby odłożyć na wyjazd. Galopująca inflacja jednak umniejsza ich oszczędności i dlatego szukamy pomocy finansowej u naszych sponsorów. Jednym ze stałych sponsorów jest oczywiście nasza parafia i Stowarzyszenie PARAFIADA.

Plakat akcji 1 procent dla Twojej szkoły
Plakat akcji 1 procent dla Twojej szkoły

Stowarzyszenie PARAFIADA w tym roku wystąpiło z inicjatywą pomocy w zrealizowaniu wyjazdu na wakacje dla dzieci z parafii Czausy. PARAFIADA jako Organizacja Pożyteczności Publicznej ma możliwość przyjmowania 1% z naszych podatków z rozliczenia PIT. Podpisana umowa między PARAFIADĄ a Parafią Katolicką w Czausach gwarantuje, że odpisane pieniądze 1% z rozliczenia PIT na numer PARAFIADY – KRS 0000124134 z obowiązkowym dopiskiem przeznaczenia - CZAUSY zostaną przeznaczone na zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z parafii Czausy na Białorusi.


Jeśli nie macie Państwo jakiejś ważniejszej inicjatywy z możliwością dokonania odpisu z wypracowanych przez Was pieniędzy w formie 1% z podatku PIT. To zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego dzieła wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Czaus. Każdy grosz podarowany w ten sposób przez Was jest krokiem w kierunku wakacji dla moich podopiecznych z parafii. Za każdy najmniejszy dar składam serdeczne – Bóg zapłać!


o. Grzegorz od św. Mikołaja SchP
proboszcz parafiiWejście do domu parafialnego
Wejście do domu parafialnego
Czausy - Białoruś
Kaplica zimowa
Kaplica zimowa
Chrzest podczas Liturgii Wielkiej Soboty
Chrzest podczas Liturgii Wielkiej Soboty
Czausy
Bierzmowanie w kościele parafialnym
Bierzmowanie w kościele parafialnym


Rozliczając w tym roku podatek dochodowy za rok 2011
możesz wesprzeć Parafię w Czausach na Białorusi
wpisując do odpowiedniej rubryki w PIT następujące informacje:

KRS 0000124134

cel: CZAUSY
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

 1%
0.01032614