ISIDORUS zprávy
Dnes je pondělí, 26. února 2024    
Přihlásit se | RegistraceNejnovější:
Z domova
Ze světa
Z Vatikánu
Z episkopátu
Z diecéze
Z farnosti
Věda
Zpět Zpět
Nový papež v médiích Tiskni
středa, 20 dubna 2005, 23:08
Přidal: Jakub Sowiński (Jakub)
Čeští televizní diváci mohli událost oznámení výsledků volby sledovat v přímém přenosu na druhém programu České televize. Také v pozdější hlavní zpravodajské relaci byly uveřejněny informace o volbě a osobě nového papeže Benedikta XVI. V průběhu večera již všechny hlavní zpravodajské a křesťanské internetové portály nabízeli zprávy a fotografie z Vatikánu.

Papež Benedikt xVI.
Papež Benedikt xVI.
Ze zatím známých reakcí média označují nového papeže za konzervativního, za jehož pontifikátu se v katolické církvi nic zásadního nezmění.

Řada novinářů upozorňuje na členství Josepha Ratzingera v mládežnické organizaci Hitlerjungend, ale už méně z nich dodává, že za 2. svět. války bylo členství v této organizaci v Německu povinné. Samotný Ratzinger se tímto členstvím nikdy netajil a lidé z jeho rodné vesnice potvrzují, že rodina nového papeže patřila k odpůrcům nacismu. Jako mladý voják také dezertoval z německé nacistické armády.

Podle diskuzních příspěvků na několika serverech jsou ti čeští věřící, kteří se považují za konzervativní, s volbou papeže spokojeni, předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner vydal již v úterý večer prohlášení, ve kterém říká, že Kardinál Joseph Ratzinger jako velký teolog dlouhá léta vedl Kongregaci pro nauku víry a je tedy jistě dobře připravený k úkolu, který dal apoštolu Petrovi Pán Ježíš: posilovat své bratry ve víře. Jako Evropan jistě vidí plnění tohoto úkolu zvlášť potřebné v Evropě.

Patriarcha Československé církve husitské Jan Schwarz podle svého vyjádření vidí Benedikta XVI. jako myslitele, který dokáže přiblížit víru modernímu člověku a jeho myšlenkový obzor a pojetí víry jako perspektivní. Katolický teolog Tomáš Halík upozorňuje na Ratzingerův konzervatismus v ekumenismu a pojetí církve. Podle Halíka je ale třeba počkat, jakou cestou se bude nový papež ubírat.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Váše názory: Přidejte svůj komentář Číst vše (0)
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.
Přihlásit se:
Jméno: Heslo: Přihlásit se trvale!   
   Zaregistrujte se
K tomuto tématu nejsou žádné příspěvky. Váš může být první.

Rychlá navigace:

Doporučujeme:

Provozovatel:

© 2002-2015 Křesťanský Portál Svatého Isidora
Patrona Internetu a Internautů, ISSN 1803-1285
Vydavatel:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Šéfredaktor:
Tomasz Adam Kaniewski
Zástupce pro českou sekci:
Jakub Sowinski
Adresa redakce:
Redakce Isidorus.Net,
ul. Šafránice 555,
547 01 Náchod;
Bankovní spojení:
Poštovní spořitelna
221929497 / 0300
Projekt a zpracování:


Česká verze Wersja polska

0.05827093