ISIDORUS o św. Izydorze
Dzisiaj jest niedziela, 16. czerwca 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Isidorus
O nas
Nasze dzieła
Dla prasy
Powrót Powrót
Informacje o Portalu Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2008, 22:47
Dodał: (Admin)
Od kilku dni w Internecie jest dostępna nowa odsłona Portalu Świętego Izydora - Patrona Internetu i Internautów, o którym to Katolicka Agencja Informacyjna pisała już w 2003 roku, kiedy powstawał (http://ekai.pl/serwis/?MID=5698). Od kilku dni dostępny jest nowy Portal, który został sporządzony na podstawie uwag i opinii Internautów podczas już ponad 5-letniej obecności w Internecie. W tej chwili trwają prace związane z uzupełnianiem poszczególnych działów tekstami. Równocześnie z polską wersją Portalu udostępniona została również czeska wersja językowa, natomiast w przygotowaniu są jeszcze wersje: słowacka i angielska.

Głównym celem Portalu jest zapełnienie serwisu w informacje dotyczące głównie Kościoła Katolickiego ze szczególnym uwzględnieniem osób, które tworzą żywy Kościół. Na wzór Etymologii napisanej przez św. Izydora z Sewilli serwis ten ma być swego rodzaju encyklopedią zawierającą podstawy wiary, informacje o życiu w Kościele, pomoce duszpasterskie itp. Pomysłodawcy i twórcy Portalu chcą informować wszystkich Internautów nie tylko o tym, co ma miejsce w sieci, ale również z czym mogą się spotkać na codzień w realnym świecie. Dlatego mogą oni otrzymać aktualne informacje o nowościach wydawniczych (książkach, muzyce, czasopismach), o pielgrzymkowych miejscach wraz z możliwością zarezerwowania noclegów czy wykupienia pielgrzymki.

Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli, które jest prawnym opiekunem Portalu, zachęca Internautów do współpracy poprzez wspólne tworzenie serwisu dla nas wszystkich. "Jako Wspólnota Kościoła Katolickiego powinniśmy, wykorzystując Internet, dzielić się tym, co dzieje się w naszych wspólnotach parafialnych czy diecezjach - informuje założyciel Portalu Tomasz A. Kaniewski - jak również poprzez dawanie świadectwa czynnego zaangażowania się w ewangelizację poprzez Internet i życie codzienne, ukazywać Chrystusa tym, którzy w Niego nie wierzą, nie chcą uwierzyć lub chwilowo znaleźli się na poboczu drogi prowadzącej ku Niemu."

Motto, jakim kierują się członkowie Stowarzyszenia św. Izydora z Sewilli, jest fragment z Listu św. Pawła do Koryntian "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii" (por. 1Kor 9,6). Do głoszenia tej ciągle aktualnej Dobrej Nowiny zachęcają również wszystkich innych, a szczególnie Internautów.

"Przez ponad pięć lat naszego istnienia w Internecie nawiązaliśmy wiele wspaniałych kontaktów z osobami odkrywającymi osobę Jezusa Chrystusa i zapraszającymi Go do swojego codziennego życia - opowiada o dziele założyciel. - Niektóre świadectwa publikowaliśmy na dotychczasowych stronach Portalu. Część z nich również przenieśliśmy do nowego serwisu i zamierzamy jeszcze uzupełniać go o kolejne. Uczestniczyliśmy również w wielu akcjach organizowanych przez różne instytucje szerzące cenne wartości chrześcijańskie nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji i innych krajach. Zostaliśmy również wyróżnieni przez "Panoramę Religii", pomagamy przy organizowaniu konwojów do Chin i Korei, zaopatrujemy chrześcijan (nie tylko katolików) w artykuły liturgiczne, dewocjonalia i książki. Nadal pragniemy być uczniami Chrystusa i żyć według Jego nauki. Wypraszamy w naszych codziennych modlitwach pomoc i błogosławieństwo dla wszystkich będących przy Chrystusie, ale szczególnie dla tych, co są z dala od Niego."

Serwis oferuje swoim Czytelnikom przede wszystkim informacje z życia Kościoła, a oprócz tego, również zbiera intencje modlitewne, które przekazuje siostrom Benedyktynkom z klasztoru w Monachium; ponadto zawiera takie działy jak:
- prasówka - najciekawsze artykuły z prasy katolickiej;
- kultura i media;
- sanktuaria;
- komputery;
- prawo;
- modlitewnik;
- informacje o zakonach w Polsce i na świecie;
- i wiele innych.
Do współpracy zachęca również firmy oferujące swoje usługi czy produkty parafiom czy osobom wierzącym, wydawnictwa wydające książki o tematyce religijnej, redakcje programów katolickich w rozgłośniach radiowych i telewizji, księgarnie itp.

"Za pomoc, wsparcie duchowe i materialne oraz współpracę wszystkim dotychczasowym osobom i instytucjom chciałbym serdecznie podziękować, a jednocześnie zapewnić o pamięci w modlitwach zanoszonych ku Najwyższemu za wstawiennictwem św. Izydora z Sewilli - biskupa i doktora Kościoła, Patrona Internetu i Internautów" - redaktor naczelny Portalu św. Izydora.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.01959013