ISIDORUS o św. Izydorze
Dzisiaj jest wtorek, 16. lipca 2024    
Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Isidorus
O nas
Nasze dzieła
Dla prasy
Powrót Powrót
Kapliczki - informacje o konkursie Drukuj
niedziela, 15 czerwca 2008, 22:00
Dodał: (Admin)
Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli oraz Redakcja Portalu św. Izydora - Patrona Internetu i Internautów przy współpracy z Wydawnictwami katolickimi organizuje konkurs fotograficzny pt. "Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze".Konkurs odbywa się pod Patronatem Księdza Prałata prof. dr hab. Tadeusza Fitycha - wieloletniego sekretarza d/s Europy przy przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) , ks. kard. Miloslavie Vlku arcybiskupie Pragi, Prymasie Czech i Moraw.

Celem konkursu jest ukazanie różnego rodzaju kapliczek - przydrożnych, polnych, drewnianych, kamiennych, murowanych, domowych itp. - oraz zorganizowanie wirtualnej wystawy fotografii. Wśród osób oceniających twórczość fotograficzną Internautów jest profesjonalny fotograf Łukasz Struk, którego życiową pasją jest fotografia a swoimi fotografiami upiększa Portal św. Izydora.

Kapliczki stawiali nasi przodkowie w miejscach, gdzie wydarzyło się coś ważnego w gronie rodziny czy bliskich. Kapliczki stawiano obok domów, aby wypraszać opiekę nad gospodarstwem domowym. Kapliczki stawiano na szlakach górskich, leśnych czy polnych, aby pątnicy mogli zatrzymać się na chwilę, odpocząć i zanieść modlitwy. Kapliczki stawiano również w polu i gromadzono się przy nich np. w południe na Anioł Pański czy na zakończenie pracy, żniw...

Codziennie przemierzamy wiele dróg. Przy wielu z nich stoi krzyż, stacja drogi krzyżowej, kapliczka poświęcona Maryi czy Świętemu. Często nie zwracamy na nie uwagi, przechodzimy obojętnie. To właśnie ten konkurs ma na celu pomóc nam w zauważeniu tego szczególnego miejsca. Zatrzymajmy się przy nim, wykonajmy fotografię, zapytajmy się naszych znajomych o historię związaną z tym miejscem, a może poszukajmy informacji w bibliotece czy internecie. Pochwalmy się przed innymi naszą kapliczką, przed którą jako dzieci gromadziliśmy się na wspólnej modlitwie czy majowym nabożeństwie.

Organizatorzy konkursu przygotowali kilkadziesiąt różnych nagród za najciekawsze prace i opisy. Prace można nadsyłać za pośrednictwem poczty e-mail lub pocztą tradycyjną. Więcej informacji można uzyskać na Portalu św. Izydora (http://www.isidorus.net/show/news,267,KONKURS_Kapliczki_naszego_dziecinstwa) lub pisząc na adres: redakcja@isidorus.net . Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek i profesję. Zdjęcia mogą być wykonane aparatem fotograficznym z telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego amatorskiego czy profesjonalnego.


Powyższy tekst można publikować na stronach internetowych bez wymaganej wcześniej zgody naszej Redakcji.
Obrazek (plakat) do artykułu:

http://isidorus.net/images/konkurs.jpg
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02298307