ISIDORUS zakony i zgromadzenia
Dzisiaj jest piątek, 12. lipca 2024    
św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Zakony męskie
Zakony żeńskie
Zgromadzenia męskie
Zgromadzenia żeńskie
Ruchy i wspólnoty religijne
Fundacje i Stowarzyszenia
Założyciele
Powrót Powrót
Fundacja Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO Drukuj
czwartek, 1 maja 2008, 19:00
Dodał: (Admin)
Dzięki wspólnym wysiłkom osób świeckich i Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w zeszłym roku (2007) została zarejestrowana Fundacja Pomocy Psychologicznej i Duchowej „INIGO”. Głównymi pomysłodawcami i inicjatorami tego dzieła są Teresa Litwiniak (WŻCh), Dariusz Michalski SJ, Zofia Rubini (WŻCh) i Joanna Figura.
Pomysł stworzenia Fundacji zrodził się w roku 2005. Wypływa z pragnienia udzielania pomocy osobom jej potrzebującym, a w szczególności tym, które uczestniczyły w rekolekcjach ignacjańskich i potrzebowały, oprócz pomocy duchowej, także fachowej pomocy psychologicznej. Przez cały Rok Jubileuszowy 2006 (rocznica związana z osobami jezuitów: Ignacego Loyoli, Franciszka Ksawerego i Piotra Fabera) opracowywaliśmy statut Fundacji oraz przygotowywaliśmy plany na pierwszy okres jej działania.

Wysiłki te spotkały się ze zrozumieniem i poparciem ze strony o. Dariusza Kowalczyka SJ, prowincjała Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. Dzięki jego wsparciu, znaleźliśmy niewielkie, ale przytulne lokum dla Fundacji, które mieści się w tzw. Białym Domku za Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61. Pod koniec stycznia 2007 nastąpiło uroczyste otwarcie lokalu Fundacji. Pomieszczenia zostały poświęcone przez Rektora Kolegium Jezuitów, o. Krzysztofa Ołdakowskiego SJ.

Od samego początku spotkaliśmy się z bardzo życzliwym i pozytywnym nastawieniem wielu osób wobec idei Fundacji. Zgłosiło się wielu wolontariuszy do obsługi sekretariatu i innych form pomocy w Fundacji. W znacznej mierze dzięki ich zaangażowaniu Fundacja rozpoczęła swoją działalność i nadal może ją kontynuować. W obecnej chwili wszyscy jesteśmy wolontariuszami.

Wydaje się, że nasza inicjatywa wyzwoliła kolejne działania. W Lublinie pod patronatem naszej Fundacji trwają przygotowania do otworzenia przychodni oferującej pomoc taką jak nasza Fundacja.


W Fundacji „INIGO” można uzyskać pomoc psychologiczną i duchową w następujących formach:

- konsultacji i poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego;
- konsultacji psychiatrycznych ;
- psychoterapii indywidualnej;
- psychoterapii rodzinnej i małżeńskiej (par);
- diagnozy i terapii dzieci i młodzieży;
- psychoterapii grupowej;
- treningów, warsztatów i sesji psychoedukacyjnych;
- grup wsparcia;
- mediacji;
- szkoleń, kursów.

a także:

- poradnictwa duchowego,
- sakramentu pojednania,
- szkoły modlitwy;


Konsultacje, psychoterapia, poradnictwo duchowe oraz inne formy pomocy indywidualnej prowadzone są na bieżąco przez wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów, świeckich towarzyszy duchowych oraz kapłanów. Z ich pomocy można skorzystać po uprzednim zgłoszeniu potrzeby i uzgodnieniu terminu spotkania w Sekretariacie Fundacji „INIGO” w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61, tel. 022 371-53-23 lub 022 542-87-24, email: fundacja@inigo.org.pl

Informacje o prowadzonych formach pomocy grupowej oraz sposobach zgłaszania uczestnictwa w nich umieszczane będą na bieżąco na stronie Fundacji INIGO: www.inigo.org.pl

Pragniemy, by nasze propozycje były odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby – dlatego zapraszamy do zgłaszania nam swoich zainteresowań.

W Fundacji istnieje także możliwość skorzystania z nieodpłatnych konsultacji psychologicznych. Zapisy prowadzi Portiernia Księży Jezuitów w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61, tel. 022 542-89-90 lub 022 848-91-31.
Czynimy starania o pozyskanie funduszy, tak by nieodpłatna pomoc mogła być udzielana w szerszym zakresie.

Jednocześnie zwracamy się do osób chętnych i gotowych do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, z prośbą o pomoc w rozwijaniu naszej działalności, którą chcemy objąć wszystkie zgłaszające się do nas osoby poszukujące pomocy. W preambule statutu Fundacji zapisaliśmy:

Działania Fundacji są skierowane do wszystkich osób, bez względu na wyznanie, narodowość czy światopogląd. Pragniemy, aby Fundacja realizowała swoje cele, opierając się na chrześcijańskiej wizji świata i człowieka w duchu ignacjańskim: kochać i służyć we wszystkim. Poruszeni przykładem św. Ignacego Loyoli pragniemy, żeby Fundacja spieszyła z pomocą wszystkim tak, aby ich radość była pełna, jak zamierzył to Bóg – nasz Pan i Stwórca.

Dziękujemy także wszystkim, którzy już włączyli się w to wspólne dzieło i udzielili nam swojego wsparcia merytorycznego, duchowego, finansowego i materialnego.


Informację nadesłał: o. Dariusz Michalski SJ


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03236699