ISIDORUS komputery
Dzisiaj jest piątek, 19. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Oprogramowanie
Internet
Powrót Powrót
Rusza kampania Microsoftu promująca legalne oprogramowanie Drukuj
niedziela, 25 maja 2008, 13:20
Dodał: (Admin)
Microsoft poinformował o rozpoczęciu kampanii Play Fair – Lansuj Wzory, przygotowanej z myślą o użytkownikach, którym zależy na posiadaniu oryginalnego oprogramowania. Kampanii towarzyszy uruchomienie strony internetowej www.play-fair.pl oraz konkurs, w którym uczestnicy mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości użytkowników komputerów w zakresie korzyści płynących z używania oryginalnego oprogramowania. Kampania potrwa od 15 maja do 30 lipca 2008 r.

Logo Microsoft'u
Logo Microsoft'u


Kampania została przygotowana z myślą o ludziach, którzy korzystają z komputerów i chcą „Grać Fair”. W ramach kampanii w Internecie pojawią się krótkie filmy, prezentujące w humorystyczny sposób powody, dla których warto być fair. Kampania ma również swoją stronę internetową, www.play-fair.pl, na której internauci będą mogli zamieszczać swoje materiały – hasło konkursowe oraz własne filmy, a także pobrać interesujące dodatki, np. tapety i materiały video. Za pośrednictwem strony użytkownicy będą mogli również wziąć udział w konkursie. Aby to zrobić należy zalogować się na stronie www.play-fair.pl, dokończyć zdanie „Jestem fair, bo…” oraz kupić oryginalny system Windows w promocyjnej cenie 249 zł. Uzupełnienie hasła spowoduje układanie się w tle strony niepowtarzalnych wzorów graficznych, nawiązujących do tytułu kampanii. Nagradzani będą również użytkownicy, którzy tylko podzielą się powodami, dla których są fair, kończąc zdanie ”Jestem fair, bo...”.

„Oryginalność niesie ze sobą liczne korzyści, które dla użytkowników „innych kopii” oprogramowania są niedostępne. Coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Nasza kampania ma na celu pokazanie, że oryginalność popłaca. Mamy nadzieję, że stworzymy modę na „PLAY-FAIR”, za sprawą której użytkownicy będą mieli dostęp do większych korzyści. A zatem Play Fair!” – powiedział Marcin Sowiński, Windows Client Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

„Z całym przekonaniem popieramy inicjatywę Microsoft, w ramach której mamy możliwość wspólnie propagować Oryginalność jako cenną wartość. Z przyjemnością więc ufundowaliśmy nagrody dla osób, które wezmą udział w konkursie i podzielą się z nami swoimi przemyśleniami na temat powodów, dla których warto być Fair. Mamy nadzieję, że zaowocuje to większym przywiązaniem użytkowników do oryginalności oprogramowania i zmianami w tym zakresie na naszym rynku” – powiedział Łukasz Kunicki, trade marketing manager firmy AutoMapa, która jest partnerem kampanii Play Fair.

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Gemius na zlecenie Microsoft wykazały, że o ile aż 81% Polaków wskazało jako zachowanie naganne kupowanie towarów, co do których istnieje podejrzenie, że pochodzą z kradzieży, o tyle jedynie 44% ankietowanych za naganne uznało korzystanie z nieoryginalnego oprogramowania. Jednocześnie 18% ankietowanych odpowiedziało, że posiada w swoim komputerze legalny system Windows. Najczęściej podawanym przez respondentów powodem posiadania nielegalnej wersji oprogramowania jest jego wysoka cena (73%). Użytkownicy posiadający oryginalny system, jako powód wyboru legalnego oprogramowania najczęściej podają chęć bycia uczciwym (32%), bezpieczeństwo systemu (30%) oraz niechęć do łamania prawa (26%). Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników komputerów i ułatwić im nabycie legalnego oprogramowania, firma Microsoft oferuje w okresie trwania kampanii Play Fair system Windows w cenie 249 zł.

Źródło: http://www.prnews.pl


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02524185