ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Magazyn Familia - zawsze bliski rodzinie Drukuj
czwartek, 27 marca 2008, 19:39
Dodał: (Admin)
31 marca ukaże się pierwszy numer miesięcznika Magazyn Familia, wydawanego przez Edycję Świętego Pawła. Jest to nowy na rynku prasy katolickiej, miesięcznik o tematyce rodzinnej. Magazyn będzie można kupić w punktach Ruch-u, Kolportera, EMPiK-ach i parafiach. Nakład pierwszych numerów: 100.000 egz., objętość: 96 stron + okładka, cena 5,90 zł.

Familia
Familia
Edycja Świętego Pawła

Sprawdzone wzorce

Od 1931 r. Edycja Świętego Pawła, katolicka międzynarodowa grupa wydawnicza działająca w 28 krajach świata, wydaje we Włoszech tygodnik Famiglia Cristiana. Jest on od wielu lat największym tygodnikiem katolickim na świecie oraz jednym z największych tygodników we Włoszech. W latach świetności jego nakład przekraczał milion egzemplarzy. To popularne, wysokonakładowe czasopismo o inspiracji chrześcijańskiej, wydawane na wysokim poziomie edytorskim, od wielu lat stanowiło inspirację dla ludzi Kościoła w Polsce, by magazyn o podobnej linii programowej zaistniał również na rynku wydawniczym w naszym kraju.

Bp Alojzy Orszulik, obecnie biskup senior diecezji łowickiej, wyrażając uznanie dla Edycji Świętego Pawła za podjęcie decyzji o wydawaniu miesięcznika Magazyn Familia, ujawnił niedawno: Już w 1981 r., pracując w Sekretariacie Episkopatu, podejmowałem próbę wydawania podobnego pisma w wysokim nakładzie. Zaprojektowany był Dom Wydawniczy, drukarnia, zakupiona działka pod budowę, konstrukcje stalowe. Stan wojenny wszystko zniweczył. Musieliśmy się wyzbyć myśli wydawania takiego pisma. Działki i konstrukcje musieliśmy sprzedać.

W latach 1994-1995 przez Konferencję Episkopatu Polski została podjęta próba wydawania tygodnika czerpiącego inspirację z Famiglia Cristiana. Powstała nawet specjalnie do tego powołana spółka Christiana Press, a z datą 2 kwietnia 1995 ukazał się numer zerowy tygodnika Familia. Do współpracy w tej inicjatywie został zaproszony także tygodnik Famiglia Cristiana, a jej ówczesny dyrektor, ks. Leonardo Zega, przybył do Polski na spotkanie organizacyjne. Jednak z różnych przyczyn inicjatywa upadła.

Pewne środowiska chciały zrealizować powyższy projekt również w latach 2002-2003. Także i ta próba się nie powiodła.Nowy projekt Edycji Świętego Pawła

Edycja Świętego Pawła w różnym wymiarze zaangażowana była we wszystkie przedstawione wyżej przedsięwzięcia. Po niepowodzeniu ostatniej próby, na rynku polskim nadal brakowało ilustrowanego miesięcznika o profilu rodzinnym. Dyrekcja Edycji postanowiła wypracować swój własny projekt wydawniczy i zrealizować go w ramach własnego wydawnictwa. Owocem tej inicjatywy jest miesięcznik Magazyn Familia, nad którym Edycja pracuje intensywnie od 2,5 roku, w ścisłej współpracy z dyrekcją Famiglia Cristiana z Mediolanu.Mówimy po chrześcijańsku

Wydawcą miesięcznika Magazyn Familia jest Edycja Świętego Pawła, katolickie wydawnictwo znane na rynku z licznych publikacji książkowych dla dorosłych i dzieci, minimediów, kalendarzy oraz wydawnictw fonograficznych, wydawanych na najwyższym poziomie edytorskim i artystycznym. W wydawanych publikacjach, zgodnie z zaleceniem założyciela, bł. Jakuba Alberione, Edycja stara się "mówić po chrześcijańsku" o wszystkich ważnych dziedzinach ludzkiego życia. Publikacje tego wydawnictwa można spotkać w EMPIK-ach, w księgarniach sieci Matras, Domu Książki i wielu innych.
Wprawdzie w swoim zasadniczym zarysie Magazyn Familia nawiązuje do włoskiego tygodnika Famiglia Cristiana, jednak głównym jego celem jest zwrócenie się do polskiej rodziny, pokazanie jej na tle współczesnych realiów życia w naszym kraju.*** *** *** *** ***

Informacje o Wydawcy
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (1)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
O czasopiśmie (Odpowiedz) 7.4.2008 17:47
Kalasancjusz
Moim zdaniem czasopismo jest bardzo ciekawe, pierwszy numer na pewno się udał Redakcji lecz uważam, że jeśli Familia pozostanie w tej cenie - 5,90 zł - to nie będzie przez wiele osób kupowana.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03892183