ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 19. maja 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Papież podsumował pielgrzymkę do Polski Drukuj
środa, 31 maja 2006, 13:00
Dodał: (Admin)
"Z wdzięcznością noszę w sercu przeżycia, jakie towarzyszyły mi podczas wizyty w Polsce. To był rzeczywiście czas wzajemnego umacniania się w wierze, czas świadectwa i chrześcijańskiego entuzjazmu, czas łaski. Bogu za to dziękuję" - powiedział Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej na Placu św. Piotra. Podziękował "władzom, episkopatowi, Kościołowi w Polsce i wszystkim Polakom za zaproszenie i tak ciepłe przyjęcie". Szczególnie pozdrowił młodzież, z którą spotkał się w Krakowie, i tę, która już po raz dziesiąty gromadzi się na polach Lednickich. Wszystkich zawierzył Maryi, Królowej Polski.

Benedykt XVI
Benedykt XVI

Benedykt XVI podsumował na audiencji swą podróż do Polski. Opowiedział o spotkaniach z wiernymi w miejscach związanych z Janem Pawłem II, streścił pozostawione Polakom orędzie. Możliwość modlitwy i spotkań z entuzjastycznymi tłumami nazwał prawdziwym, niezapomnianym doświadczeniem. „Matkę Boską w Kalwarii Zebrzydowskiej prosiłem by podtrzymywała wiarę wspólnoty Kościoła w chwilach trudności i próby” – wyznał papież.

Ojciec święty nawiązał również do swej wizyty w obozie Auschwitz-Birkenau. Tam i w innych podobnych miejscach Hitler dokonał zagłady ponad 6-ciu milionów Żydów, podczas gdy w Auschwitz-Birkenau zginęło 150 tys. Polaków i dziesiątki tysięcy ludzi innych narodowości – przypomniał Benedykt XVI.

"W obliczu horroru Auschwitz nie ma innej odpowiedzi jak Krzyż Chrystusa: Miłość, która zstąpiła aż do otchłani zła, aby zbawić człowieka u korzeni, gdzie jego wolność może się zbuntować przeciw Bogu" - mówił papież. Apelował, aby dzisiejsza ludzkość nie zapominała o Auschwitz i innych fabrykach śmierci, w których nazistowski reżim próbował wykluczyć Boga by zająć jego miejsce. "Niech nie ulega pokusie nienawiści rasowej, która stoi u źródeł najgorszych form antysemityzmu. Niech ludzie na powrót uznają, że Bóg jest Ojcem wszystkich i wzywa nas wszystkich w Chrystusie do budowania razem świata sprawiedliwości, prawdy i pokoju" - wzywał Benedykt XVI.


źródło: Radio Vaticana


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03194785