ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Ekumenizm.pl na urodziny zmienia szatę graficzną Drukuj
wtorek, 29 kwietnia 2008, 21:00
Dodał: (Admin)
Ekumeniczna Agencja Informacyjna ekumenizm.pl obchodzi swoje czwarte urodziny. W 2004 roku, kilku dziennikarzy, duchownych, osób różnych profesji, należących do kilku wyznań chrześcijańskich postanowiło założyć niezależny portal informacyjny. Każdego dnia na www.ekumenizm.pl można przeczytać najświeższe informacje z życia różnych Kościołów na całym świecie oraz teksty publicystyczne komentujące społeczno-religijne wydarzenia.
Po czterech latach istnienia portal zmienił dość radykalnie swój wygląd. ”Nasza strona i jej wygląd powstały kilka lat temu. I od tego momentu w zasadzie się nie zmieniały. Teraz jednak zdecydowaliśmy się na dość sporą rewolucję graficzną. Jej celem jest, poza oczywiście doskonaleniem naszej agencji, także mocniejsze zwrócenie uwagi na teksty publicystyczno-komentatorskie. Informacja bowiem, choć stanowi istotę pracy agencji informacyjnej, także ekumenicznej, nie wyczerpuje naszych aspiracji. Poza informowaniem chcielibyśmy bowiem także oceniać i interpretować rzeczywistość, stając się na naszą, niewielką miarę, miejscem opiniotwórczym, w każdym razie dla środowisk ekumenicznych. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą pisać do włączenia się w tworzenie tego elementu naszej tożsamości.” – stwierdził redaktor naczelny serwisu, Tomasz Terlikowski.

„Większość mediów kościelnych, niezależnie od tego do jakiego wyznania należą, w Polsce ma wiele wspólnych cech: jest napuszona i wiernopoddańcza wobec finansującego ich hierarchy. Naszym pragnieniem jest zaprezentowanie innego typu dziennikarstwa religijnego: bardziej agresywnego, nie bojącego się polemiki, kłótni, a także krytyki - nawet najwyżej postawionych osób w naszych Kościołach.” – czytamy w deklaracji „Małe credo ekumenizm.pl”

Pastor Adam Ciućka, zastępca redaktora naczelnego portalu, stwierdza: "naszą prace w ekumenizm.pl wykonujemy społecznie, poświęcając swój wolny czas i środki. Traktujemy te zaangażowanie jako naszą służbę Bogu i choć czasami zamieszczamy 'ostre' komentarze czy informacje, które na kościelnych stronach z pewnością się nie pojawią, to mamy przekonanie, że taki serwis jest potrzebny polskim Kościołom. Chcemy bowiem pokazywać rzeczywistość Kościoła, taką jaka jest, również z jej bolączkami i problemami, których nie wolno dalej przemilczać. Ekumenizm.pl jest potrzebny również dlatego, że uczymy szacunku do inaczej wierzących w tego samego Chrystusa. Chcemy pokazywać różnorodność chrześcijaństwa, pisać o życiu poszczególnych wspólnot kościelnych, pokazywać problemy i radości chrześcijan we współczesnym świecie."

Aktualnie ekumenizm.pl odwiedza średnio ponad 7,6 tysiąca osób dziennie, którzy każdego dnia czytają około 17 tysięcy stron serwisu. Redaktorzy portalu wierzą, że zainteresowanie informacjami i komentarzami na temat działalności kościołów, będzie wzrastać i portal będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem.


Informacja nadesłana
www.ekumenizm.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03825092