ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Pielgrzymka rodzin osób powołanych i wspierających powołania Drukuj
piątek, 9 maja 2008, 16:00
Dodał: (Admin)
Od wielu lat z inicjatywy Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań w drugą sobotę maja każdego roku zbierają się na Jasnej Górze rodziny osób powołanych i ci, którzy wspierają powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pielgrzymce przewodniczy delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Powołań.Ogólnopolska pielgrzymka rodzin osób powołanych i wspierających powołania przybędzie na Jasną Górę 10 maja. Organizuje ją Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań. „Powołanie jest darem Boga. Swoistą sztuką jest jego rozpoznanie. Dojrzewa ono w rodzinie oraz w najbliższym środowisku i szkole. Rówieśnicy mogą pomóc lub utrudnić, a nawet mogą być przeszkodą w wyborze drogi życiowej, jakim jest powołanie kapłańskie czy zakonne. Odpowiedź młodego człowieka na wezwanie Boga wiąże się też z długą drogą jego rozpoznawania i rozwoju. Towarzyszenie powołanym na ich drodze jest bardzo ważne”– wyjaśnia bp Wojciech Polak, delegat Episkopatu Polski ds. powołań. „Modlić się o powołania i za powołanych, to prosić Pana żniwa o dar powołania i jego przyjęcie przez powołanego; to otoczyć troską modlitewną rodzinę i środowisko, w którym wzrasta powołany; to modlić się za tych, którzy towarzyszą powołanemu na jego drodze; to także wypraszać światło Ducha Świętego dla potwierdzających zdatność kandydata do przyjęcia święceń czy konsekracji zakonnej; to wreszcie prosić Boga o dar wytrwania w powołaniu w doli i niedoli” – podkreśla hierarcha.

Uczestników pielgrzymki u tronu Maryi, Wychowawczyni Powołań, powita właśnie bp Polak. Słowo do zebranych wygłoszą też przedstawiciele komisji powołaniowych przy konsultach zakonów żeńskich i męskich – s. Krystiana Chojnacka OSB i ks. Sławomir Lubian SDB. Eucharystii w bazylice jasnogórskiej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup ełcki Jerzy Mazur. Po Mszy Świętej pielgrzymi wysłuchają konferencji dla rodzin osób powołanych i wspierających powołania, którą w sali o. Kordeckiego wygłosi ks. dr Wojciech Kalinowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. O godz. 15.00 nabożeństwu majowemu przewodniczyć będzie biskup pomocniczy częstochowski Jan Wątroba. Pielgrzymka zakończy się uroczystym rozesłaniem.

„Wiemy, że nie wszyscy mogą, mimo dobrej woli, udać się w tym dniu na Jasną Górę, by dziękować za powołania i modlić się w intencji uproszenia nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Jednak wszyscy mogą w tym dniu łączyć się duchowo z pielgrzymami na Jasnej Górze w kościołach, w swoich parafiach lub w swoich rodzinach – zachęca delegat KEP ds. powołań. – W ten sposób zrodzi się wielka Rodzina Rodzin modlących się o powołania i wspierających powołania”. Biskup proponuje, by w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. w intencji powołań lub ofiarować modlitwę różańcową. „Niech to będzie nasz konkretny wkład w duchowe dzieło pomocy powołaniom” – mówi bp Polak.Program:godz. 10.00 Sala Ojca Kordeckiego

Powitanie uczestników - bp Wojciech Polak, Delegat Episkopatu Polski ds. Powołań
Słowo s. Krystiany Chojnackiej OSB, Przedstawicielki Komisji Powołaniowej przy Konsulcie Zakonów i Zgromadzeń Żeńskich
Słowo ks. Sławomira Lubiana SDB, Przedstawiciela Komisji Powołaniowej przy Konsulcie Zakonów i Zgromadzeń Męskich

godz.11.00 Bazylika Jasnogórska

Eucharystia - przewodniczy i homilię wygłosi bp Jerzy MAZUR, Biskup Ełcki

godz. 14.00 Sala Ojca Kordeckiego

Konferencja dla Rodzin osób powołanych i wspierających powołania - ks. dr Wojciech KALINOWSKI (Rektor WSD w Ełku)

godz. 15.00 Bazylika Jasnogórska

Nabożeństwo majowe - bp Jan WĄTROBA Częstochowa

godz. 15.45

Rozesłanie pielgrzymów


źródło: Episkopat.pl


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03434181