ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 14. lipca 2024    
św. Kamila de Lellis, prezbitera
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Dom Wydawniczy Rafael nakręci film o św. Joannie Beretcie Molli Drukuj
wtorek, 13 maja 2008, 18:00
Dodał: (Admin)
Święta Joanna Beretta Molla była kobietą niezwykła , ostatnią kanonizowaną przez Jana Pawła II. Polacy pokochali Joannę. Jej relikwie znajdują się już w blisko 50 miejscach w naszym kraju, w tym- co stanowi precedens- w kaplicy polskiego Sejmu. Św. Joanna jest szalenie bliska współczesnemu człowiekowi.Św. Joanna jest postacią wyjątkową. Była lekarzem medycyny, pediatrą i matką, była radosną kobietą, która kochała życie. Jeździła na nartach, kochała przyrodę, chodziła do teatru i lubiła dobrze się ubierać. Wywodząc się ze środowiska chrześcijańskiego, będącego prawdziwą wspólnotą, sprzyjającą formacji duchowej i radości, odkryła w sobie powołanie do życia rodzinnego. Poślubiła inż. Piotra Mollę i urodziła czworo dzieci, którym pragnęła przekazać model życia, oparty na miłości do Boga i bliźnich. Gdy była w ciąży z czwartym dzieckiem, lekarze zdiagnozowali u niej włókniaka macicy. Mimo medycznej konieczności przerwania ciąży, zdecydowała się donosić ją do końca. Tydzień po urodzeniu córki Joanna Beretta Molla zmarła. W 2004 roku została kanonizowana przez Ojca Świętego, Jana Pawła II.


W gronie osób "zauroczonych" osobą świętej powstała inicjatywa stworzenia filmu fabularnego o św. Joannie. Produkcja tego typu jest bardzo kosztowna, a inwestorzy z tej branży - co paradoksalnie w kraju, gdzie katolicy stanowią ogromną większość - nie są chętni do inwestowania w produkcje w jakimkolwiek stopniu kojarzące się z religią. Dlatego Dom Wydawniczy Rafael, jako wydawca książek o Świętej, podjął się zadania - w perspektywie mającego trwać około 3 lat - zgromadzenia odpowiednich środków i produkcji tego filmu. Otrzymaliśmy błogosławieństwo od metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Już teraz stworzyliśmy fundusz, na który zbieramy środki potrzebne do produkcji. Dochody ze sprzedaży wszystkich publikacji związanych ze św. Joanną, a także innych wybranych książek, będziemy przeznaczać na ów fundusz. Na jego potrzeby stworzyliśmy specjalny katalog wysyłkowy oraz serwis internetowy www.swietajoanna.pl i całość z tego przedsięwzięcia będziemy przeznaczać na produkcję filmu.POLECAMY:

Joanna Beretta Molla - nowość wydawnicza.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03267812