ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. kwietnia 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Rok Świętego Pawła Drukuj
sobota, 28 czerwca 2008, 12:00
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
Rok Świętego Pawła rozpocznie się 28 czerwca wieczorem pierwszymi nieszporami uroczystości śś. Piotra i Pawła, a zakończy w tę samą uroczystość, 29 czerwca 2009 roku. Z tej okazji Papież udzielił odpustu zupełnego. W bazylice św. Pawła za Murami, wzniesionej nad grobem apostoła, można go otrzymać codziennie przez cały Rok Pawłowy. Natomiast w Kościołach lokalnych uzyskuje się go, uczestnicząc w publicznym nabożeństwie ku czci Apostoła Narodów pierwszego i ostatniego dnia roku jubileuszowego we wszystkich miejscach kultu, a w pewne określone przez biskupa miejscowego dni w miejscach pod wezwaniem św. Pawła czy innych, jakie ordynariusz wyznaczy dla pożytku wiernych. Odnośne rozporządzenia zawiera wydany 10 maja dekret Penitencjarii Apostolskiej.


"Jedną z inicjatyw jest «Rok św. Pawła», który zapowiedziałem wczoraj wieczorem w bazylice św. Pawła za Murami, przy grobie Apostoła. Będzie to jemu poświęcony rok jubileuszowy, który rozpocznie się 28 czerwca 2008 r. i zakończy 29 czerwca 2009 r., w 2000. rocznicę jego narodzin. Mam nadzieję, że różne inicjatywy, które będą podejmowane z tej okazji, przyczynią się do odnowienia naszego zapału misyjnego i pozwolą zacieśnić nasze relacje z braćmi ze Wschodu i z innymi chrześcijanami, którzy podobnie jak my darzą czcią Apostoła Narodów." - powiedział podczas rozważań do modlitwy Anioł Pański (29.06.2007r) papież Benedykt XVI.
Święty Paweł
Święty Paweł

Odpust zupełny otrzymuje się – tylko raz dziennie – pod zwykłymi warunkami spowiedzi sakramentalnej, komunii eucharystycznej i modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Można go uzyskać zarówno dla siebie, jak dla zmarłych. Pielgrzymując do wspomnianej rzymskiej bazyliki, należy się pomodlić przed ołtarzem Najświętszego Sakramentu, a następnie odmówić przy ołtarzu Konfesji nad grobem Apostoła „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Dodać należy wezwania ku czci Matki Bożej i św. Pawła, pamiętając też o św. Piotrze. Odpust zupełny w Roku Pawłowym mogą również uzyskać osoby nie będące w stanie dopełnić zwykłych warunków z powodu choroby czy innych uzasadnionych, ważnych przyczyn. Muszą postanowić, że je spełnią, gdy tylko będzie to możliwe, i włączyć się duchowo w któreś z jubileuszowych nabożeństw ku czci św. Pawła, ofiarując Bogu swe modlitwy i cierpienia w intencji jedności chrześcijan.


"Chrystus potrzebuje apostołów gotowych poświęcić samych siebie, potrzebuje świadków i męczenników".


pp Benedykt XVI


Święty Paweł
Święty Paweł

Dom Wydawniczy Rafael z okazji zbliżającego się Roku Świętego Pawła wydał specjalny album pt. "Rok Świętego Pawła". Album ten można zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie lub w księgarniach religijnych na terenie całego kraju.


Zamów album "Rok Świętego Pawła"
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03743696