ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest wtorek, 16. lipca 2024    
Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Pielgrzymkowy serwis społecznościowy “Opoki” Drukuj
piątek, 11 lipca 2008, 14:52
Dodał: (Admin)
Popularność ubiegłorocznej Wirtualnej Mapy Pielgrzymek skłoniła Fundację “Opoka” do kolejnego kroku – założenia strony e-Pielgrzymka.pl. Będzie to społecznościowy serwis wszystkich wybierających się na pątniczy jasnogórski szlak.
Witryna e-Pielgrzymka.pl zawierać będzie Wirtualną Mapę Pielgrzymek, galerie MMS-ów oraz fotografii wykonanych przez użytkowników strony, Informator Pielgrzymkowy oraz elektroniczną listę pielgrzymów, która zapoczątkuje serwis społecznościowy e-Pielgrzymka.pl.

W czasie wędrówki pątnicy będą mogli wysyłać MMS-y do specjalnie przygotowanej galerii powstającej w czasie pielgrzymki. Galerie fotografii cyfrowych – znacznie lepszych jakościowo od zdjęć przesyłanych MMS-ami – wykonane będą przez członków społecznościowego serwisu po pielgrzymce, jako swego rodzaju podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

Informator pątniczy zawierać będzie trasy wędrówki poszczególnych grup, terminy i miejsca zapisu, historię i opis danej pielgrzymki. W tym roku we wspólnym przedsięwzięciu sieci PLUS i “Opoki” weźmie udział 31 pielgrzymek – o połowę więcej niż w ubiegłym. Grupy, które dotąd nie znalazły się w informatorze, mogą jeszcze zgłosić się, wysyłając dane na adres: pielgrzymki@opoka.org.pl.

Strona internetowa zawierać będzie naturalnie wakacyjny hit roku ubiegłego – Wirtualną Mapę Pielgrzymek, na której w czasie rzeczywistym można obserwować marsz danej grupy pątników. Mapa jest znakomitą informacją dla wszystkich, którzy chcą na trasie odwiedzić pielgrzymów, a także pomocą dla mediów, kierowców i wszelkich służb zaopatrujących pielgrzymki w żywność i napoje.

Społecznościowy serwis pielgrzymkowy powstaje po to, by pątnicy mogli się poznać jeszcze przed pielgrzymką; jest też zachętą do wzięcia udziału w pielgrzymce – podkreśla Krzysztof Piądłowski, odpowiedzialny w “Opoce” za witrynę e-Pielgrzymki.pl. – Choć miałam nie pójść na pielgrzymkę w tym roku, zapisałam się, żeby sprawdzić, jak działa e-Lista. Chyba w ten sposób zadziałał Pan Bóg, bo skoro już się zapisałam w wirtualnie, to pójdę i w realu – napisała w mailu do “Opoki” osoba, która jako jedna z pierwszych wpisała się na e-Listę pątników. Po powrocie z pielgrzymki, uczestnicy będą mogli wymieniać się tam swoimi wrażeniami, komentarzami i fotografiami.

Z badań SMG/KRC na zlecenie firmy D-Link wynika, że z serwisów społecznościowych korzysta 31% Polaków, a ponad połowa wie o istnieniu tego typu witryn; 46% ankietowanych informacje redagowane w ramach w internetowego dziennikarstwa obywatelskiego uznaje za najciekawsze.

E-Lista Pielgrzymów działa od początku lipca, a Wirtualna Mapa Pielgrzymek zostanie aktywowana 21 lipca, wraz z wyruszeniem na szlak pierwszej uczestniczącej w projekcie pielgrzymki. W roku ubiegłym tworzony wraz z siecią PLUS serwis miał 620 tys. odsłon.


kp, jk/OpokaLudzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02094101