ISIDORUS wiadomości
Dzisiaj jest niedziela, 19. maja 2024    
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Z kraju
Ze świata
Z Watykanu
Z episkopatu
Z diecezji
Z parafii
Nauka
Powrót Powrót
Szczecin: Dolina Dolnej Odry - polecamy! Drukuj
sobota, 19 lipca 2008, 10:56
Dodał: Tomasz Adam Kaniewski (Kalasancjusz)
Przewodnik "Dolina Dolnej Odry", to pierwsza po drugiej wojnie światowej publikacja prezentująca tereny nadodrzańskie po obu stronach granicy. Obejmuje obszar od Gryfina na północy do okolic Kostrzyna nad Odrą w części południowej (bez samego Kostrzyna). Od strony wschodniej linią graniczną opisywanego obszaru jest droga nr 31 łącząca Gryfino z Kostrzynem, po drugiej stronie Odry najdalej na zachód wysuniętą miejscowością uwzględnioną w przewodniku jest Eberswalde.

Dolina Dolnej Odry
Dolina Dolnej Odry
Wydawnictwo Region, 2008

Atrakcyjność turystyczna Doliny Dolnej Odry wystarczyłaby na kilkanaście przewodników. Nasza publikacja stawia sobie za cel pokazanie tego, co najciekawsze po polskiej i niemieckiej stronie. Przewodnik ten składa się z trzech części. W pierwszej przedstawiono ogólne wiadomości dotyczące regionu, jego przeszłości geologicznej i historycznej, a także walorów przyrodniczych obszarów chronionych. Na część drugą składają się nasze propozycje dla aktywnych turystów: trasy rowerowe oraz samochodowe, obejmujące najciekawsze fragmenty regionu. Trzecia, ostatnia część książki to słownik krajoznawczy, gdzie w kolejności alfabetycznej zamieszczono informacje dotyczące wszystkich interesujących miejscowości obszaru Nadodrza. Ponadto w dodatkowych ramkach przedstawiono ciekawostki dotyczące wydarzeń, ludzi i miejsc związanych z regionem.


Całość opracowania uzupełniają informacje praktyczne (adresy informacji turystycznych, godziny otwarcia muzeów, strony internetowe miast), ciekawostki, kolorowe zdjęcia, plany miast oraz mapki szlaków turystycznych.Małgorzata i Tomasz Dudowie "Dolina Dolnej Odry", wyd. Region 2008.


Książka do nabycia w Szczecinie m.in. w informacji turystycznej przy al. Niepodległości, w centrum informacji na Zamku, w księgarni Uczniowskiej przy Jagiellońskiej i księgarni Atut na rogu Bogusława i Małkowskiego. Można też kupić bezpośrednio od wydawcy www.podgryfem.eu
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.03101611